logo

Havadan İpekyolu kuruyoruz

Havadan İpekyolu kuruyoruz

dilek güngör sabah gazetesiDilek GÜNGÖR

Havadan İpekyolu kuruyoruz.

İstanbul’un yeni havalimanı inşaatı süratle büyürken, İGA İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin Sabah Gazetesine değerlendirmelerde bulundu.

Yer hizmeti şirketi kurmayı düşünüyor musunuz?
Kanun bize hak veriyor, şu anda kurup kurmayacağımızı düşünüyoruz. Ekonomik getiriyi hesaplıyoruz, servis kalitesini getirmek için bir standart oluşturabilir miyiz diye de düşünüyoruz.

İGA global bir marka olur mu?
ABD’ye gittiğimizde gördük ki burası daha meydana çıkmadan marka haline gelmiş. Herkes “Sizi takip ediyoruz, izliyoruz” diyor. Her operasyonu kaydediyoruz. İleride bu deneyimlerimizi başka ülkelere taşıyacağız. Burası birçok bağlantı yolunun bir araya geldiği muazzam bir platform. Güçlü Türkiye hedefine ancak böyle mega projelerle ulaşabiliriz.

Atatürk Havalimanı nasıl taşınacak?
İnşaat sürecinden sonra ORAT (Operasyona hazırlık ve havalimanı transferi) dönemi başlıyor. Türkiye’de ilk defa bir havalimanı terminali, apronu, pistleri yle bir mekandan başka bir yere taşınacak. Belki o gün İstanbul’un kuzey ve batısındaki yollar kapanacak. Kara ve havadan güvenlik eşliğinde çok geniş araçlarla taşıma süreci gerçekleşecek.

Röportajın tamamı için

http://www.sabah.com.tr/yazarlar/dilek-gungor/2017/03/13/havadan-ipekyolunu-kuruyoruz

linkten ulaşabilirsiniz.

#

SENDE YORUM YAZ