logo

Havacılılık müzesi workshop atölyeleri düzenleniyor

Havacılılık müzesi workshop atölyeleri düzenleniyor

Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde, Türk havacılık tarihinin en eski uçak modellerinden günümüze kadar gelmiş her türlü örneklerinin sergilendiği Yeşilköy’deki İstanbul Havacılık Müzesi’nde, çocuklar ve yetişkinler için workshop atölyeleri düzenleniyor.

Workshoplara katılanlar, C-160 kargo uçağı içerisinde drone pilotu eşliğinde drone uçurma, robotik kit ile robotların çalışma prensibini öğrenme, 3 boyutlu yazıcıyı kullanma, sanal gerçeklik cihazlarında uçuş simülasyon sistemleri ile gerçek uçuş keyfini yaşarlarken, eğlenceli ve keyifli bir hafta sonu geçirecekler.

İlk tayyare fabrikasının ve okulunun kuruluş, Türk havacılığının doğuş yeri olan Yeşilköy’deki İstanbul Havacılık Müzesi’nce, havacılık ve uzay alanlarında toplumsal farkındalığı artırarak, bilime, teknolojiye, mühendisliğe, sanata ve matematiğe meraklı çocuklar ve gençler yetiştirilmesine katkıda bulunmak ve zamanını daha verimli geçirmek isteyen yetişkinler için workshop atölyeleri düzenleniyor.

Etkinlikler çerçevesinde Drone Atölyesi, 3 Boyutlu Teknolojiler Atölyesi, VR, Ar (Sanal ve Artırılmış Gerçeklik) Atölyesi, Robotik Atölyesi, Model Uçak Atölyesi, Profesyonel Müze Gezisi ve Yeni Teknolojiler Tanıtım Etkinliği gibi süreleri 2 ile 24 saat arasında değişen 6 çeşit eğitim veriliyor.

Uçuş Simülasyon Sistemleri İle Çocuklara Gerçek Uçuş Keyfi Yaşatılacak

Etkinliğe katılanlar, C-160 kargo uçağı içerisinde drone pilotu eşliğinde drone uçurma, robotik kit ile robotların çalışma prensibini öğrenme, 3 boyutlu yazıcıyı kullanma, sanal gerçeklik cihazlarında uçuş simülasyon sistemleri ile gerçek uçuş keyfini yaşayacak. Workshoplarda, “Hayal Et, Tasarla ve Üret” sloganıyla katılımcıların eğlenceli ve keyifli zaman geçirmeleri sağlanacak.

Workshoplara katılabilmek için gerekli biletlere tüm Türkiye’den Biletix üzerinden ulaşılabilecek.

3000 metrekaresi kapalı, 12000 metrekaresi açık olmak üzere yaklaşık 15000 metrekarelik bir alana kurulan İstanbul Havacılık Müzesi, etkinlikler ve atölye çalışmalarıyla sadece geçmişe ışık tutan tarihi bir kılavuz olarak hizmet vermeyi değil aynı zamanda yeni teknolojileri geliştirerek geleceği aydınlatan birleştirici bir kurum olmayı hedefliyor.

#

SENDE YORUM YAZ