logo

Havacılık sektörünün değerlendirme toplantısı yapıldı

Havacılık sektörünün değerlendirme toplantısı yapıldı

Türk sivil havacılık sektörünün 2016 yılındaki çalışma sonuçları ve 2017 yılı hedefleri üzerinde görüş alışverişinde bulunmak üzere, sivil havacılık sektör temsilcileri Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün ev sahipliğinde İstanbul’da bir araya geldi.

Orhan Birdal

Havacılık sektörü ile ilgili sorunlar, beklentiler ve çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantıda havalimanı işletmecileri, terminal işletmecileri, THY Genel Müdürü Bilal EKŞİ, diğer havayolu kuruluşlarını temsilen TÖSHİD yöneticileri ve yer hizmetleri kuruluşlarının idarecileri hazır bulundular.

Funda ocak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal’ın açılış konuşmasıyla başlayan “2016 yılı Havacılık Sektörü Değerlendirme ve Sektör Problemleri Toplantısı”nda bir konuşma yapan DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, 2016 yılında gerçekleştirilen proje ve yatırımları anlattı, geleceğe yönelik planlamalar üzerinde durdu. DHMİ Genel Müdürü Ocak, sektör temsilcilerinin Havalimanlarında karşılaştıkları problemlerle ilgili yönelttikleri soruları da cevaplandırdı ve otorite olarak sivil havacılığın gelişmesi anlamında her zaman sektörün yanında bulunduklarını vurguladı.
Toplantı, Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Bahri Kesici’nin kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Havacılık toplantısı 2017

 

#

SENDE YORUM YAZ