logo

Hava Trafik Kontrolörleri İsrail’i kınadı

Hava Trafik Kontrolörleri İsrail’i kınadı

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hüseyin Keskin, Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü’nde İsrail’de sivillerin vahşice katledilmesini kınayan anons yapan Hava Trafik Kontrolörlerini tebrik etti.
Keskin sossyal medya hesabında yaptığı paylaşımda “şehadet şerbeti içen kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

Anonsta şu ifadeler kullanıldı;

Tüm dünyanın gözü önünde savaş suçu sayılmasına rağmen HASTANELERİ, OKULLARI, İBADETHANELERİ ve sivil yerleşim yerlerini bombalayan Gazze’yi abluka altına alarak SU, GIDA, İLAÇ gibi temel ihtiyaç maddelerine erişimi engelleyen İSRAİL Devleti’ni ve destekçilerini İNSANLIK ONURU adına kınıyoruz. Filistin’de ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Hüseyin Keskin’in sosyal medya hesabındaki paylaşım şu şekilde yer aldı.

Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü’nde çok anlamlı bir faaliyete imza atan hava trafik kontrolörlerimiz, yaptıkları anonslarla milletimizin hislerine tercüman olarak çocuk, kadın, hasta demeden sivilleri vahşice katleden İsrail devletini ve bu zulmü destekleyenleri kınadılar.

Kendilerine teşekkür ediyor, şehadet şerbeti içen kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Dünya Hava Trafik Kontrolörlerinin anonsu ise şu şekilde yer aldı;

https://youtube.com/shorts/pSeJ-W9DcqE?si=jxDTreB01I43hQ2z

 

#

SENDE YORUM YAZ