logo

Gürcan Mantı son yolcuğuna uğurlandı

Gürcan Mantı son yolcuğuna uğurlandı

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) eski başkanı ve aynı zamanda Türk Hava Yolları kaptan pilotu Gürcan Mantı son yolculuğuna uğurlandı.

Mantı önceki gün uçuşa gitmek için geldiği Atatürk havalimanında kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. uçuş yapmak için geldiği Atatürk Havalimanında kalbine yenik düştü.

Gürcan mantı cenaze thy Gnl mdr ekşi Mantı'nın eşi

Mantı’nın ilk cenaze töreni Yeşilköy’de bulunan Uçuş Eğitim başkanlık binasında THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, ailesi, yakınları ile çalışma arkadaşlarının katılımıyla yapıldı.

Törende bir konuşma yapan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, kendisinin SHGM Genel müdürlüğü zamanını hatırlatarak, “ben SHGM Genel Müdürlüğüm zamanında, TALPA Başkanlığı görevi sebebiyle sık sık bir araya gelirdik. TALPA’yı SHGM’nin gündemine aslında o getirmiştir. Mantı’nın çabaları sayesinde Türkiye Pilotlar Günü, Dünya Pilotlar Günü olarak anılmıştır” dedi.

Gürcan mantı cenaze

Mantı daha sonra Ataköy 5. Kısım Camiinde kılınan öğle namazından sonra Çatalca Örcünlü köyü mezarlığında toprağa verildi.

 

#

SENDE YORUM YAZ