logo

Gulfstream G700 ve G800 FAA’dan onay aldı

Gulfstream G700 ve G800 FAA’dan onay aldı

İş jeti dünyasının önde gelen markası Gulfstream’ın son modelleri olan G700 ve G800’lerin kullandığı yeni motor onay aldı.

Uçaklara güç sağlayacak olan Rolls-Royce üretimi Pearl 700 motorları Amerikan Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından sertifikalandı.

Gulfstream Başkanı Mark Burns, motor sertifikasyonu sonrasında, “G700 ve G800 sertifikasyonuna yönelik bu son ilerlemeden heyecan duyuyoruz. G700 ve G800, Gulfstream aerodinamiği ile Pearl 700’ün verimliliklerinin birleşimi sayesinde ticari havacılık endüstrisine verimlilik ve performans açısından yeni standartlar getiriyor” dedi.

Burns, G700 ve G800’ün sağlayacağı yeni teknoloji, kabin konforu ve ultra uzun menzilli sayesinde müşterilerden büyük talep gördüklerini de ifade etti.

Gulfsteam’ın aldığı bu onay sonrasında müşteri teslimatlarına başlanabileceği duyurulurken, her iki model uçakta sınıfının en hızlısı olarak gökyüzüne çıkıyor.

Yeni motorlar, sınıfında düşük gürültü ve emisyon performansında liderliği korurken %12 daha iyi bir itme-ağırlık oranı ve %5 daha yüksek verimlilik sağlıyor.

Gulfstream’ın bu iki yeni modelindeki bir diğer önemli değişiklik ise kanat tasarımında yapıldı.

G700 ve G800 için özel olarak yeniden tasarlanan aerodinamik kanatlar ve yeni kanat uçları performans ve menzili artıran diğer etkenler olarak tanımlanıyor.

#

SENDE YORUM YAZ