logo

Gazipaşa-Alanya Havalimanına Germania ve DAT uçuş başlattı

Gazipaşa-Alanya Havalimanına Germania ve DAT uçuş başlattı

TAV Havalimanları tarafından işletilen Gazipaşa-Alanya Havalimanı’ndan Alman havayolu şirketi Germania’nın Bremen uçuşları ile Danimarkalı havayolu Danish Air Transport’un (DAT) Kopenhag uçuşları başladı.

Germania’nın Bremen’den saat 10:25’te Airbus A320 ile Gazipaşa-Alanya’ya gelen ilk uçuşunun ardından, DAT’ın saat 12:10’da Airbus A320 ile gelen ilk uçuşu da su takı ile karşılandı. Yolcular, TAV Gazipaşa ve havayollarının yetkilileri tarafından düzenlenen kokteyle katıldılar. Ayrıca, Gazipaşa-Alanya’ya ilk kez uçuş gerçekleştiren Germania’nın Hamburg seferleri 3 Haziran’da ve DAT’ın Billund seferleri 30 Haziran’da başlayacak.

gazipasa2 gazipasa3

TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı “TAV olarak, Gazipaşa-Alanya Havalimanı’nda direkt uçuş sayısının artırılmasının bölge turizmine önemli katkı sağlayacağının farkındayız. Bu amaçla, yerel yönetimler, turizm sektörü temsilcileri ve sektörel paydaşlarımızla işbirliği içinde yürüttüğümüz tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin sonucu olarak havalimanımızda yeni havayollarını görmekten mutluluk duyuyoruz. Germania ve Danish Air Transport tarafından Bremen, Hamburg, Kopenhag ve Billund şehirlerinden düzenlenen uçuşların bölge turizmine hareketlilik getireceğine inanıyoruz. Havalimanımızın uçuş ağının büyümesi ve turizmin gelişmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

#

SENDE YORUM YAZ