logo

Futbolun yıldızları İGA’da buluştu

Futbolun yıldızları İGA’da buluştu

İstanbul Yeni Havalimanı çalışanları, bu yıl üçüncüsü düzenlenen futbol turnuvasında kıyasıya mücadele ederken, final gecesi yıldızlar geçidine sahne oldu. FutbolİGA” final maçı öncesi “Şöhretler Turnuvası” maçında iş adamı Abdurrahim Albayrak, Galatasaraylı eski futbolcu Necati Ateş, FIFA Kokartlı Hakem Mete Kalkavan ve Radyocu Gezegen Mehmet ile İGA Yönetim ve İcra Kurulu üyeleri forma giydi. Bu yıl yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı FutbolİGA’da kupayı, “Olimpik Limantakımı kaldırdı.

Dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı projesi olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın inşaatını ve tamamlanmasının ardından 25 yıl süreyle işletmesini üstlenen İGA, Futbol Turnuvası’nın üçüncüsünü gerçekleştirildi.  

İstanbul Yeni Havalimanı’nda görev alan 36 bin çalışana açık olarak gerçekleştirilen futbol turnuvasına 10’ar kişiden oluşan 164 takım katıldı. Yaklaşık 1 ay süren turnuva kapsamında oynanan 403 maç, Türkiye Futbol Federasyonu hakemleri tarafından yönetildi. İstanbul Yeni Havalimanı’nın Akpınar Yerleşkesinde düzenlenen final maçı öncesinde “Şöhretler Turnuvası gerçekleştirildi. Spor ve medya camiasından sürpriz isimlerin bir araya geldiği turnuvada; iş adamı Abdurrahim Albayrak, Galatasaraylı eski futbolcu Necati Ateş ve Radyocu Gezegen Mehmet’in yanı sıra İGA Yönetim Kurulu Üyeleri, Mehmet Cengiz, Celal Koloğlu, Cemal Kalyoncu ile İcra Kurulu Başkanı Kadri Samsunlu, İcra Kurulu üyeleri Uğur Cengiz, Serdar Bacaksız, Anıl Koloğlu, Mehmet Kalyoncu da forma giydi.

Çalışanların yoğun bir ilgi ile izlediği ve birbirinden renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, Şöhretler Turnuvası” maçını iş adamı Abdurrahim Albayrak, Galatasarylı eski futbolcu Necati Ateş’in de forma giydiği Beyaz Takım, FIFA Kokartlı Hakem Mete Kalkavan’ın yönettiği FutbolİGA finalini ise Olimpik Liman takımı kazandı. Turnuvanın sportmenliğiyle en gözde takımı ise VIP Garsonlar seçildi.

Kazananlara ödüllerini takdim eden İGA Havalimanları İşletmesi CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı H. Kadri Samsunlu, bu tür sosyal etkinlikler ile çalışanların motivasyonunun arttığını belirterek; İGA Ailesi olarak böylesine bu denli büyük bir operasyonu başarıyla yürütüyoruz. 36 bin çalışanımızın her birinin emeği çok büyük. Açılışımız olan 29 Ekim’e sayılı günlerin kaldığı bu dönemde kuşkusuz ki  motivasyon çok önemli. Bu yüzden İGA olarak çalışanlarımızın hem sportif hem de kültürel faaliyetlerde bulunmalarına destek olmak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz futbol turnuvamıza 2 bin kişi katıldı. Turnuvamız profesyonel ligi aratmayacak futbol müsabakalarına sahne oldu. Bugün bizi yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize; spor ve medya camiasının değerli isimlerine teşekkür ediyor; bugünün kazanan takımlarını tebrik ediyorum.”diye konuştu.

#

SENDE YORUM YAZ