logo

Eurowings’in Münih kalkışlı uçuşları başladı

Eurowings’in Münih kalkışlı uçuşları başladı

Eurowings’in Münih Havalimanı’nda konuşlandırdığı Airbus uçağı ile 31 Mart 2017 Cuma günü Münih’ten Edinburgh’a ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Lufthansa Grubu’nun düşük maliyetli havayolu Eurowings, ilk defa dört uçaklık bir filo ile yeni bir merkezden uçuş yapmaya başlıyor. Bu dört uçak ile Münih’ten operasyonlara başlaması, havayolunun büyüme startejisi doğrultusunda önemli bir adım attığının göstergesidir.

Lufthansa Yönetim Kurulu Üyesi ve Eurowings CEO’su Karl Ulrich Garnadt, “Avrupa’nın en iyi havalimanı ödüllü Münih, merkez olarak çok doğru bir seçim. Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu olan Eurowings, Air Berlin’den tüm mürettebatı dahil olmak 33 adet uçak kiralıyor. Bu kapsamlı wet-lease anlaşması, Eurowings’e yılda 23 bin ek sefer ve 3 milyonun üzerinde ilave yolcu sağlıyor. Gelecekte yalnızca Münih kalkışlı yeni Eurowings tekliflerinden yılda 500 bin yolcu yararlanacak” dedi.

Eurowings’in Münih seferleri, normal tarifeli havayollarının Almanya’nın en işlek merkezi Frankfurt gibi aktif olarak kullandığı Münih’te, uygun maliyetli taşımacılığın giderek artmasına katkı sağlayacak. Münih destinasyonları için alınan rezervasyonlar şimdiden havayolunun beklentilerini aşmış bulunuyor. Yoğun talep, Eurowings’i önümüzdeki yıl, ilave iki adet Airbus uçağını daha Münih filosuna eklemeye teşvik etti. Altı adet uçak ve Münih uçuş ağının genişlemesi ile Eurowings, yakın zamanda turist odaklı havayolları arasında ilk tercih olmayı amaçlıyor.

Eurowings, Münih kalkışlı seferini, ilk uçuşa özel tüm vergi ve harçlar dahil 29.99 Euro’dan başlayan fiyatlarla misafirlerine sundu. Eurowings, cazip fiyatların yanı sıra üstün hizmet ve güvenlik anlayışı ile ‘Wings Eğlence Sistemi’ ve çok yakında hizmete sunacağı yüksek hızda kablosuz internet servisi WingsConnect gibi yenilikçi kabin içi ürünleri de misafirleri ile buluşturuyor.

Düşük maliyetli taşıyıcı Eurowings’in hem tatil hem de iş amaçlı seyahat edenler için Münih Havalimanı’ndan sunduğu destinasyonlar ve sefer sayıları şu şekildedir: Haftada 6 kez Amsterdam, Paris, Cenevre, Londra; haftada 5 kez Basel, Edinburg, Nice ve Roma; haftada 4 kez Selanik; haftada 3 kez Napoli, Pula ve Zadar; haftada 2 kez Catania, Dubrovnik, Faro, Glasgow, Heraklion, Kavala, Girit, Lamezia Terme, Mikonos, Olbia, Palermo ve Rodos; haftada 1 kez Bastia, Cagliari, İbiza, Korfu, Porto, Brindisi ve Kos. Ayrıca Eurowings, Palma kalkışlı uçuşların yanı sıra Münih’ten de her Cumartesi Palma de Mallorca’ya sefer düzenliyor. Eurowings’in cazip fiyatları ile seyahat etmek isteyen misafirler, çağrı merkezinden veya www.eurowings.com web sitesi üzerinden rezervasyonlarını yapabilirler.

#

SENDE YORUM YAZ