logo

Eurowings yazı salladı

Eurowings yazı salladı

Eurowings bu yazı sallayarak Almanya’yı tatile uçurdu. En hızlı büyüyen düşük maliyetli havayolu şirketi, Avrupa’da beş milyondan fazla yolcuyu yılın en sıcak günlerinde hayallerindeki destinasyonlara uçurdu.

İspanya’ya 440,000, İtalya’ya 270,000 yolcu taşıyan Eurowings, Temmuz ayında 2,4 milyondan fazla yolcu taşıyarak havayolu tarihinde yeni bir rekora imza attı. Kuzey Ren-Vestfalya bölgesinden çeyrek milyon insanı tatil destinasyonlarına taşıyan Eurowings, 14 Temmuz’da ise tüm zamanların en yüksek sefer sayısını düzenleyerek gün içinde toplam 670 uçuş gerçekleştirdi.

Neredeyse tamamı rezerve edilen Eurowings’in popüler tatil destinasyonlarından Mayorka, Barselona ve Hırvatistan’ın Split şehirlerine seyahat etmek isteyen yolcular elini çabuk tutmalı. Uzun menzilli uçuşlarda kullanılan ve 300’den fazla yolcu taşıyan Airbus A330 uçakları ile gerçekleştirilecek seferler için yolcular hemen rezervasyon yaptırabilirler.

Ve şimdi Bavyera’da tatil sezonunun başlamasıyla birlikte Eurowings, ilk haftada 15 bine yakın yolcuyu 100’den fazla uçuşla güneş merkezlerine uçuracak. Havayolunun Mart ayı sonunda 30 yeni destinasyona hizmet vermeye başlaması ise meyvelerini verdi. Bugüne kadar Münih’ten Akdeniz’in gözde tatil beldeleri Kos, Rodos ve Lamezia Terme’ye 340,000 bilet satıldı.

Münih’ten sadece Avrupa değil uzak rotalara da uçuş gerçekleştirilecek. 2018 yazında başlayacak olan uzun menzilli uçuşların ilki 16 Nisan’da Las Vegas’a gerçekleştirilecek. Bunun hemen sonrasında ise Bangkok, Fort Myers, Windhoek, Mauritius, Varadero, Montego Bay, Puerto Plata, Cancun and Punta Cana uçuşları başlayacak.

#

SENDE YORUM YAZ