logo

Eurowings, Borussia Dortmund İle Şampiyonlar Ligi’ne

Eurowings,  Borussia Dortmund İle Şampiyonlar Ligi’ne

Eurowings, Borussia Dortmund’un yeni “Şampiyon Ortağı” ve resmi havayolu oldu. Lufthansa Group iştiraki olan şirket, Borussia Dortmund’un resmi havayolu olarak takım ile yakın işbirliği içinde çalışacak ve takımı deplasman maçlarına taşıyacak.
Sekiz kez Alman ligi şampiyonu ve 1997 yılında Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olan Borussia Dortmund ile yapılan anlaşma gereği reklam panoları, büyük ekranlar, oyuncu kulübesi gibi geleneksel stadyum reklam çalışmalarına yardımcı olacak. İlave olarak Borussia Dortmund’un sosyal medya kanalları da dahil olmak üzere dijital alanda da kapsamlı bir işbirliğini içeriyor.Borussia Dortmund’un yalnızca Facebook’ta bile 14 milyonun üzerinde takipçisi bulunuyor.
Lufthansa Grubu’nun ikinci Avrupa markası yeni Eurowings’i geliştirmekten sorumlu Lufthansa Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Karl Ulrich Garnadt, “Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Borussia Dortmund takımı ile olan işbirliğimiz sayesinde sempatik ve yenilikçi bir yolla Eurowings markasının Avrupa çapında bilinirliğini artıracağımıza inanıyoruz. Eurowings, Kuzey Ren Vestfalya’nın en büyük havayolu, Stuttgart Havalimanı’nda pazar lideri ve Berlin, Hamburg ve Hanover gibi diğer Alman havaalanlarında güçlü bir pozisyona sahip. Önümüzdeki yıllarda Eurowings, ulusal sınırların ötesinde genişlemeyi ve hızla büyüyen, düşük maliyetli taşımacılık sektöründe Avrupa’nın önde gelen tedarikçisi haline gelmeyi amaçlıyor” dedi.

Eurowings Ceo’su Oliver Wagner, “Borussia Dortmund dünya çapında kabul görmüş başarıları, tutkusu ve Avrupa genelinde milyonlarca taraftara ilham veren bir kulüp olması nedeniyle Eurowings ile mükemmel bir uyuma sahip. Borussia Dortmund da aynı Eurowings gibi hayatın her kesiminden insanları cezbediyor ve bir araya getiriyor. Günde 500’ün üzerinde gerçekleşen uçuşla iş seyahati yapanlardan tatilci ve öğrencilere kadar çok geniş bir müşteri kitlesinin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz” dedi.
Borussia Dortmund’un CEO’su Hans-Joachim Watzke “Eurowings ile yaptığımız bu işbirliği ile iki dinamik ve hırslı girişimin birleşiminden doğacak muazzam bir güç ortaya çıkacak ve hem ulusal hem de uluslararası arenada etkili bir rol oynayacağız. Yolcularımızın yüksek hızdaki futbol ve seyahat deneyimini yaşamasını dört gözle bekliyoruz” dedi.

 

#

SENDE YORUM YAZ