logo

Etihad Airways’e Nicole Kidman’lı sanal gerçeklik filmi ödül getirtti

Etihad Airways’e Nicole Kidman’lı sanal gerçeklik filmi ödül getirtti

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Airways’in Akademi Ödüllü yıldız Nicole Kidman’ın oynadığı sanal gerçeklik filmi, 2016 APEX ödüllerinde “En iyi orijinal video” ödülüne layık görüldü.

“Reimagine” isimli sanal gerçeklik filmi, izleyicilere Abu Dabi-New York destinasyonunda sanal bir uçuş yaşatıyor. Nicole Kidman’ın izleyiciye eşlik ettiği film, Etihad Airways’in A380 filosunda yer alan ultra lüks ve üç odalı “The Residence” kabinlerinde seyirci ile buluşuyor. Son teknoloji kullanılan sanal gerçeklik filmi ile izleyici, uçuş deneyimini gerçeğe en yakın haliyle gözlemleyebiliyor.

Etihad Airways CEO’su Peter Baumgartner, ödülle ilgili duydukları memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında; “Bir Hollywood yıldızının rol aldığı ilk sanal gerçeklik filmi olan Reimagine ile amacımız, Etihad Airways’in seyahat etme kavramını yeniden tanımlama şeklini yaratıcı bir şekilde anlatmaktı. Konuklarımıza sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak bu deneyimi A380 uçaklarımızdaki hizmetle birebir aynı olacak şekilde yaşatmak istedik” dedi.

The Airline Passenger Experience Association (Havayolu Yolcu Deneyimi Birliği – APEX) dünya standartlarında hizmet sağlanması için çalışıyor. Her yıl yolcu deneyimi üzerine dünyanın en kapsamlı ticari fuarını düzenleyen APEX, kabin konforu mükemmeliyeti, eğlence seçenekleri, bağlantı ve tüm seyahat deneyimini göz önünde bulundurarak havayollarını ödüllendiriyor.

Filme, İOS ve Android işletim sistemleri için Reimagine VR programları ile vr.etihad.com adresinden ve 360 derece Facebook/ YouTube videoları üzerinden ulaşılabiliyor.

 

 

 

 

 

 

#

SENDE YORUM YAZ