logo

Etihad Airways beş yıldızlı havayolu oldu

Etihad Airways beş yıldızlı havayolu oldu

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Airways’in havacılık sektöründeki başarısı bir kez daha tescillendi. Skytrax 5 Yıldızlı Havayolu kategorisi kapsamında yapılan değerlendirmeye göre Etihad Airways servis, ağırlama ve yolcu deneyimi hizmetlerinde en iyi havayolu seçildi.

Londra kaynaklı bir danışmanlık şirketi tarafından üç ay boyunca detaylı bir denetimden geçen Etihad Airways’in birinciliği, Abu Dabi’daki Innovation Academy’de yapılan özel etkinlikte duyuruldu.

Skytrax 5 Yıldızlı Havayolu Sertifikası havayolunun; servis, ürün, hizmet, güvenlik, temizlik, konfor, duty free satışları değerlendirilerek veriliyor. Değerlendirme sürecinde Etihad Airways çalışanlarının konukseverliği, markanın detaylara verdiği önem, First Class kabinlerinde sağlanan hizmet övgü topladı. Skytrax yetkilileri yaptığı açıklamalarda Etihad Airways’in havacılıktaki yenilikçi ve yüksek standartlı hizmetlerine, konfora verdiği öneme dikkat çekerek Airbus A380 ve Boeing 787 kabinlerinin kategorinin en iyileri olduklarını belirtti.

Daha önce de Skytrax tarafından birçok defa ödüllendirilen Etihad Airways’in First Apartment ve First Suite kabinleri, “En İyi First Class”, “En İyi First Class Kabin-içi İkram” ve “En İyi First Class Koltuğu” kategorilerinde liderliği sürdürüyor. Skyrax yetkilileri tarafından dünyaya yön veren hizmet olarak adlandırılan Etihad Airways’ın A380 uçaklarında bulunan 9 adet First Apartment, geniş deri koltuğu, açıldığında 2 metre boyunda yatağa dönüşebilen koltuğu ile yaklaşık 4m2’lik benzersiz bir yaşam alanı sunuyor. First Class konukları kendilerine özel banyodan da faydalanabiliyor.

etihad-airways2

Havayolunun Boeing 787 filosunda bulunan First Suite kabinler, açıldığında 2 metre boyunda bir yatağa dönüşebilen koltuğu, geniş yemek masası, kişisel gardırobu ve özel kapıları ile en üst seviyede mahremiyet ve konfor sunuyor. Ayrıca, Residence ve First Class konukları kabin içi şefler tarafından hazırlanan benzersiz lezzetleri tatma fırsatı yakalıyor. A380 ve Boeing 787 uçaklarının her birinde bulunan Ekonomi sınıfındaki dokunmatik ekranlı video konsolu, USB girişi gibi yenilikçi hizmetler değerlendirmede tam not aldı.

Frankfurt, Londra, Manchester, Dublin, Paris, Washington D.C, New York JFK, Sidney, Melbourne, Los Angeles ve Abu Dabi’de hizmet veren Premium First Class Lounge ile birlikte havayolunun 15 Lounge’u bulunuyor.

 

 

 

#

SENDE YORUM YAZ