logo

Etihad, A380’de “En İyi First Class” ödülü aldı

Etihad, A380’de “En İyi First Class” ödülü aldı

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Airways, AirlineRatings.com tarafından gerçekleştirilen 2017 Airline Excellence Awards kapsamında Orta Doğu’nun ve Afrika’nın “En İyi First Class” ve “En İyi Uzun Menzil Uçan Havayolu” ödülüne layık görüldü. Abu Dabi merkezli havayolu aynı zamanda havacılık sektöründe en iyilerin yer aldığı Global Top Ten listesinde de yerini aldı.

Etihad Airways CEO’su Peter Baumgartner ödül ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu ödüller; ürün, servis ve dünya çapındaki misafir ağırlama anlayışımızla sektörde lider konuma sahip oluşumuzun bir göstergesi. Güvenliğin yanı sıra operasyonel mükemmellik de bizim için her zaman ön sırada. Peş peşe üç yıl boyunca “En İyi First Class” ve “En İyi Uzun Menzil Uçan Havayolu” şirketi ödülüne layık görülmekten gurur duyuyoruz” dedi.

Havayolu, Temmuz 2016’da Skytrax 5 Yıldızlı Havayolu kategorisi kapsamında yapılan değerlendirmeye göre Airbus A380 uçaklarındaki First Apartment kabinleri ile “En İyi First Class”, “En İyi First Class Kabin-içi İkram” ve “En İyi First Class Koltuğu” kategorilerinde en iyi havayolu seçilmişti.

AirlineRatings.com 2013 yılında kurulduğundan bu yana, havayolu güvenliği ve dünya genelindeki ürün derecelendirme konusunda otorite olarak tanımlanıyor. Güvenlik derecelendirme sistemi Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) tarafından kabul görülen internet sitesi, 232 ülkedeki 14 milyondan fazla kişi tarafında ziyaret ediliyor. Havayolları endüstrisindeki gelişmeleri takip eden ve duyuran AirlineRatings.com, Airline Excellence Awards kapsamında, havayollarını mükemmeliyet kriterlerine göre değerlendirerek ödüllendiriyor.

 

#

SENDE YORUM YAZ