logo

Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu 2. Mezunlarını Verdi

Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu 2. Mezunlarını Verdi

İlk mezunlarını 2014-2015 öğretim yılında veren 230 öğrencisi olan okuldan, 2015-16 öğretim yılında, 5 yıllık sivil havacılık eğitimlerini başarı ile tamamlayan 33 öğrenci , Erzincan Vali Yardımcısı, Erzincan Üniversitesi Rektörü, İhsan Çapoğlu, Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü İllhami Yücel,  Çelebi Havacılık Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kaya, Çelebi Havacılık Holding Insan Kaynakları Başkanı Derya Tekin Yusuf, Çelebi Havacılık Holding Avrupa/Orta Doğu/Afrika Yer Hizmetleri ve Kargo Başkanı Atilla Korkmazoğlu, Çelebi Hava Servisi İnsan Kaynakları Direktörü, Çelebi Havacılık Holding Kurumsal İletişim Müdürü Leyla İrten, DHMİ yetkilileri, ÇHS Erzincan istasyon  Müdürü Mesut Yeter ve Okul öğretim görevlilerinin hazır bulunduğu törende keplerini fırlatarak mezuniyetlerini kutladılar.

Okulu derece ile bitiren ilk üç öğrenciye başarı belgelerinin yanısıra (Okul 1.si Derya Yar İkincisi: Dudu Ordu, 3. Sü Mustafa Gökay Akgül) , Çelebi Havacılık Holding’in özel ödülleri de üst düzey davetliler tarafından öğrencilere takdim edildi.

Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu, günümüzdeki önemi giderek artan sivil havacılık sektörüne uluslararası havacılık standartlarına uygun, gerekli bilgi ve beceriye sahip nitelikli elemanlar kazandırmak amacıyla Ulaştırma Bakanlığı ve Çelebi Havacılık Holding işbirliğiyle kurulmuştur. Erzincan Üniversitesi Yalnızbağ Yerleşkesi’nde bulunan modern yüksekokul binamız, Çelebi Havacılık Holding tarafından yapımı ve donatımı tamamlanmasının ardından, eğitim-öğretim yılında faaliyete geçmiştir.

Modern yapısı ile öne çıkan Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu binası, dört katlı ve toplam 16.000 metrekare büyüklüğe sahiptir. Yüksekokulumuzda Toplam 1541 öğrenci kapasiteli 28 derslik, toplam 88 öğrenci kapasiteli 2 bilgisayar laboratuvarı ve toplam 20 öğrenci kapasiteli dil laboratuvarı ile 77 öğretim elemanı odası mevcuttur. Eğitim-öğretimin standartlara uygun bir şekilde yürütülmesi ve öğrencilere sosyal imkânlar sağlamak amacı ile yüksekokulumuz, çağın gerektirdiği modern araç ve gereçlerle donatılmıştır.

İlk kez 2010–2011 eğitim-öğretim yılında merkez yerleşkede hazırlık sınıfına alınan öğrencilerle eğitime başlayan yüksekokulumuzda Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü’nün bulunduğu yüksekokulumuz, YGS–6 puan türüne göre öğrenci almaktadır. Bir yıl İngilizce hazırlık eğitiminin ardından dört yıllık lisans eğitimi verilen Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda, Uçak Gövde Motor, Uçak Elektrik Elektroniği, Hava Trafik Kontrolörlüğü ve Pilotaj bölümlerine öğrenci alımı için de gerekli altyapı çalışmaları devam etmektedir.

 

 

#

SENDE YORUM YAZ