logo

Ercan Seferinde Teknik Arıza Açıklaması

Ercan Seferinde Teknik Arıza Açıklaması

AtlasglobalHava Yollarının  İzmir-Ercan seferini yapan A321 tipi uçağında meydana gelen arıza ile ilgili bir açıklama yaptı;

 23 Haziran Perşembe günü Atlasglobal Havayollarına ait İzmir- Ercan seferini gerçekleştiren A321 tipi, TC-ETN tescilli KK1024 sefer sayılı uçağımızda kalkış sırasında motor göstergelerinden birinde arıza tespit edilmesi nedeniyle uçağımızın kalkışından vazgeçilerek kontrollerin sağlanması amacıyla park yerine dönüş yapılmıştır. Yapılan kontrollerde motorda herhangi bir arızaya rastlanmadığı yalnızca bir göstergede arıza olduğu tespit edilmiştir. Yolcularımızın İstanbul’dan getirilen başka bir uçak ile güvenle Ercan’a seyahat etmeleri sağlanmıştır. Gösterge arızası düzeltilen uçağımız ise seferlerine devam etmektedir.

Atlasglobal olarak uçuş güvenliği her zaman birinci önceliğimizdir.  Olay, uçak henüz yerde iken gerçekleşmiş olup, hayati bir tehlike kesinlikle söz konusu değildir. Konu, Atlasglobal açısından büyük hassasiyet taşıdığından, bu önemli detayı siz değerli basın mensuplarının dikkatine sunarız.

#

SENDE YORUM YAZ