logo

En uygun rezervasyonu bulmak kolay, nasıl mı?

En uygun rezervasyonu bulmak kolay, nasıl mı?

Uçak bileti, otel ve araç kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, milyonlarca uçuşu titizlikle analiz ederek bu sene de “En Uygun Rezervasyon Zamanı ” raporunu hazırladı. Skyscanner,  rapordaki verilerden yola çıkarak internet sitesine eklediği yeni interaktif rezervasyon çizelgesiyle seyahatseverlere ana destinasyonlara bir tıkla bilet almak için en ucuz tarihlere ulaşma fırsatı sunuyor.

Seyahat planlaması yaparken rezervasyon için en ucuz uçak biletinin ne zaman alınacağını bilmek, birçok seyahatseverin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Bilet almayı son dakikaya bırakmadan erken rezervasyon yapmak tasarruf imkanı sağlıyor. Skyscanner’ın uçak bileti almayı son dakikaya bırakan ülkelerle ilgili araştırmasında Türkiye, %42’lik oranla Avrupa’daki son dakikacı ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.  Uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner hazırladığı “En Uygun Rezervasyon Zamanı” raporuyla,  pahalıya uçan son dakikacı seyahatseverlerin hayatını kolaylaştırıyor. Skyscanner’ın 2014 ile 2016 yılları arasında milyonlarca uçuş bilgisini titizlikle analiz ederek hazırladığı rapor, en ucuz bilet fiyatlarına dair çarpıcı bilgiler veriyor.

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök; “En Uygun Rezervasyon Zamanı raporumuzla her sene olduğu gibi bu yıl da seyahatseverlerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Türkiye’deki seyahatseverler genelde son dakikada bilet alarak pahalıya uçuyor. Bu seneki raporumuz için özel olarak geliştirdiğimiz aracımızla seyahatseverlere en ucuz bileti ne zaman alabileceklerini ve ne kadar tasarruf edeceklerini söylüyoruz.”

Skyscanner EnUygunRezervasyon

En ucuz tarihlere ulaşmak artık çok kolay

Skyscanner’ın internet sitesine eklediği yeni araç sayesinde kullanıcılar en uygun rezervasyon tarihlerine artık rahatlıkla ulaşabiliyor. Uygun tarihleri hafta ve ay bazında görüntüleyebilme imkanı sağlayan yeni interaktif rezervasyon çizelgesi, kullanıcıların İstanbul çıkışlı en popüler 20 destinasyonu aramasını sağlıyor. Seyahatseverler, bu pratik araçla seyahat için en ucuz ve pahalı ayları bulabilecekleri gibi, doğru zamanda rezervasyon yaparlarsa ne kadar tasarruf edebileceklerini de görebiliyor. Üstelik Skyscanner’ın fiyat alarmı özelliği,  otel arama ve araç kiralama seçenekleri ile seyahatseverler seyahat planlamasını hiç olmadığı kadar kolay yapabiliyor.

Skyscanner EnUygunRezervasyon

En pahalı aylar Temmuz, Ağustos ve Eylül

Skyscanner’ın “En Uygun Rezervasyon Zamanı ” raporuna göre en popüler 20 destinasyon için en ucuz aylarda seyahat edildiğinde ortalama %25 tasarruf sağlanabiliyor.  Rapora göre yurt dışı destinasyonlarda en uygun aylar genelde Aralık, Ocak ve Şubat olurken yurt içinde seyahat etmek isteyenler için Kasım ve Aralık ayları için bilet almak tasarruf sağlıyor.   Yaz sezonunda Temmuz,  Ağustos ve Eylül aylarında ise uçak fiyatları daha pahalı olabiliyor.

Skyscanner’ın raporuna göre, İstanbul çıkışlı en popüler 20 destinasyon şöyle;

Adana, Amsterdam, Ankara, Atina, Antalya, Barselona, Berlin, Bodrum, Bangkok, Dalaman

Dusseldorf, Ercan, Frankfurt, Kiev, İzmir, Londra, New York, Paris, Roma, Trabzon. Bu 20 popüler destinasyona en uygun rezervasyon tarihi ve daha fazlasına https://www.skyscanner.com.tr/bttb/en-uygun-rezervasyon-zamani adresinden ulaşılabiliyor.

Skyscanner logo

Rezervasyon İçin En Uygun Zaman
Destinasyon En Ucuz Ay Tasarruf* En Pahalı Ay Zarar*
Amsterdam Şubat 23% Ağustos 45%
Barselona Ocak 25% Ağustos 21%
Londra Şubat 26% Ağustos 40%
Paris Kasım 20% Ağustos 28%
Roma Ocak 18% Ağustos 23%
Berlin Ocak 26% Ağustos 27%
Atina Ocak 22% Eylül 21%
Kiev Şubat 15% Eylül 24%
Antalya Kasım 42% Eylül 29%
Bodrum Kasım 43% Temmuz 20%
Dalaman Aralık 33% Eylül 13%
İzmir Kasım 29% Temmuz 32%

 

*Ortalama bilet fiyatına göre oran verilmiştir.

 

 

#

SENDE YORUM YAZ