logo

Emirates’ten Ramazan‘a özel ikramlar

Emirates’ten Ramazan‘a özel ikramlar

Emirates Havayolu, Ramazan ayı boyunca yolcularına, uçakta özel olarak hazırlanmış iftar yemekleri, uçak içi eğlence sistemi ice’ta özel Ramazan program yayınları sunuyor.

Emirates, oruçlarını uçakta açan müşterileri için ise, besin değeri yüksek iftar yemeklerini içeren kutular sunuyor. Kutular, bu sene, yerel ev ürünleri uzmanı Silsal Design House adlı şirket tarafından yeniden tasarlandı. Tasarımlarda, Ortadoğu ve kültüründen esinlenildi. Silsal ayrıca,  Emirates Resmi Mağazalarında bulunan Emirates Kahve Kupalarını da tasarladı.

Bu özel yemekler, iftar saatlerine denk gelen Emirates uçuşlarındaki, tüm sınıflarındaki yolculara sunulacak. Bu, Körfez bölgesinden olan uçuşlar ve Ramazan ayı boyunca, Cidde ve Medine’ye seyahat eden Umre guruplarına yönelik uçuşları da içeriyor. Kutsal ay boyunca, günlük Umre uçuşları da dahil, Cidde ve Medine’ye olan tüm uçuşlarda, sıcak yerine soğuk yemekler servis edilecek.

Emirates, uçuş sırasında (orucun başladığı zaman olan) imsak ile iftar saatlerine yönelik doğru zamanın hesaplanması için özgün bir araçtan yararlanıyor. Hava taşıtının, enlem, boylam ve irtifasından yararlanarak kesin Ramazan saatlerini, uçakta mümkün olan en yüksek kesinlik düzeyi ile hesaplıyor. Güneş battığında, yolculara, kaptan pilot tarafından, iftar zamanı ile ilgili bilgi veriliyor.

Emirates’in ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice’da, A’aelat Ramadan Kareem, Fa Esalo ahil il thekir ve Al Baqeyat Al Salehat gibi dini programların yanı sıra, Bou Tbei, As-hab Al Hemam ve Hayat Thaneya gibi Ramazan eğlence programları da bulunuyor. Özel Ramazan programları, film, TV, müzik ve ses yayını yapan 238 Arap kanalı da dahil olmak üzere, 3,500 kadar kanaldaki çeşitli içeriğin bir parçası.

Bayram kutlamaları uçakta başlayacak

Emirates, ilk kez Bayramı yolcuları ile uçakta kutlamak üzere, özel hizmetini genişletiyor. Bayram için alışveriş yapma arayışında olan yolcular, 11 ve 15 Haziran tarihleri arasında 95 dolar üzerindeki, gümrük vergisine tabi olmayan alışverişlerinde, %20 indirimden yararlanabilecekler.

14- 17 Haziran tarihleri arasında ise yolcular, belirli uçuşlarındaki tatlı ikramlarını dört gözle bekleyebilirler. Economy Class’ta, Bayram kurabiyeleri servis edilirken, First ve Business Class’ta ise, yolcular çikolata kutuları alacaklar. Ek olarak, First Class müşterileri, Lakrids şekerlemelerinin Bayrama özel versiyonlarının tadını çıkarabilecekler. Lakrids Crispy Gül tadı olan meyan kökü şekerlemesi, Ramazan ve Bayram boyunca, tüm bölgelerde sunulacak.

#

SENDE YORUM YAZ