logo

Emirates’ten nesli tükenmekte olan türlere seyahat kitleri

Emirates’ten nesli tükenmekte olan türlere seyahat kitleri

Uçaklarda yer alan yeni seyahat kitleri, dünya genelinde uzun mesafeli seyahatlar yapan Emirates Premium Ekonomi ve Ekonomi Sınıfı yolcularına hediye edilecek. Seyahat kitleri, gezegende nesli en çok tehlike altında olan sekiz türü vurgulamak için United for Wildlife ile birlikte tasarlandı.

Vahşi yaşam ve habitatları korumak, Emirates Çevresel Sürdürülebilirlik Çerçevesinin temel unsur olarak öne çıkıyor. Yeni seyahat kitinin çeşitliliği, Emirates’in United for Wildlife ile uzun süredir devam eden ortaklığını, nesli tükenmekte olan türler hakkında farkındalık yaratma ve vahşi hayvanlar ile ürünlerinin yasa dışı ticaretinin önlenmesi konusundaki kararlılığını vurgulayacak.Seyahat kitindeki el çantalarında ve kitap ayraçlarında yer alan yeşil deniz kaplumbağası, Afrika fili, mavi Amerika papağanı, goril, çekiç başlı köpekbalığı, aslan, karıncayiyen ve siyah gergedan, dünyada ticareti en çok yapılan canlılar arasında bulunuyor.

United for Wildlife, sorunun büyüklüğünü vurgulayan birkaç etkili istatistik paylaştı. Örneğin, dünya çapında her gün 100 filin kaçak olarak avlanıldığı ve bu durumun,mevcut kaçak avlanma oranlarıyla devam etmesi halinde fillerin 2025 yılına kadar vahşi doğada neslinin tükenebileceği anlamına geleceği belirtildi. Ayrıca 20. yüzyılın başında 500.000 gergedan bulunurken, şu anda vahşi doğada yalnızca 30.000 gergedan kaldığı vekarıncayiyenlerin dünyada en çok yasa dışı ticareti yapılan memeliler arasında yer aldığı da ifade edildi.

United for Wildlife Eş Başkanı David Fein yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yasa dışı vahşi hayvan ticareti, dünya çapında birçok simgesel türün endişe verici bir hızla yok olmasına neden olan uluslararası organize bir suçtur. Havayolları ve diğer ulaşım operatörlerinin, kaçakçıların tedarik zincirlerini bozmada büyük bir rolü var. Emirates, bu küresel tehditle mücadelede sürekli olarak liderlik ve kararlılık gösterdi.Emirates’in yeni seyahat kitlerini uçaklarında görmekten büyük mutluluk duyuyor; yolcuların bunları bilgilendirici ve ilham verici bulacağını umuyoruz.”

#

SENDE YORUM YAZ