logo

Emirates sahneyi kadınlara bıraktı (VİDEOLU)

Emirates sahneyi kadınlara bıraktı (VİDEOLU)

Emirates, 8 Mart’ta tüm dünyada kutlanan Uluslararası Kadınlar Gününde sahneyi kadın çalışanlarına bıraktı. Havayolunun iş gücünün %40’ını oluşturan kadınlar, Emirates’in başarı hikâyesinin önemli birer parçası olmaya devam ediyor.

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, Uluslararası Kadınlar Günü’nü kadın çalışanlarının yer aldığı özel bir video ile kutladı. Videoda kadın çalışanların oynadığı bütünleyici rol, kadınların yerine getirdiği operasyonel ve teknik görevlerin kapsamı izleyiciler ile paylaşılıyor.

Dubai’den San Francisco’ya olan EK 225 uçuşunun tüm kilit faaliyetlerini yerine getiren kadın çalışanlarını, sahne arkasında görme imkânı tanıyor. Emirates A380 uçağında, Kanadalı Kaptan Pilot Patricia Bischoff ve Birleşik Krallık’tan Yardımcı Pilot Rebecca Lougheed olmasının yanı sıra, kabin ekibinin başında da Polonyalı Weronica Formela bulunuyor.

Uçuş ekibinin yanı sıra, tamamen hava ve yer faaliyetlerinde yer alan kadınların oluşturduğu ekip, uçuş operasyonlarını yönetiyor. Bunlar, havaalanındaki Yolcu Hizmetleri Müdürü, müşteri hizmetleri, Rampa Kontrolcüsü ve Rampa Operasyonları Ekip Lideri, Lisanslı Uçak Mühendisleri ve Teknisyenlerinin yerine getirdiği teknik hizmetler, uçak sevkiyatı, mürettebat işlemleri, yemek ve güvenlik ekipleri gibi birçok diğer rolü de içeriyor.

Toplamda, 25’ten fazla milliyetten, 75’ten fazla kadının oluşturduğu bir ekip, bu uçuş için çalışıyor. Bu da 160’tan fazla milliyetten personel istihdam eden Emirates Group içerisindeki çeşitliliğin bir aynası. EK 225 operasyon ekibi, ayrıca Mühendislik, Uçuş Sevk, Güvenlik ve Kargo operasyon ekiplerinde çalışan, milliyeti Emirlikler olan kadınları da içeriyor.

#

SENDE YORUM YAZ