logo

Emirates ve Qantas imzaları attı

Quantas ve Emirates Havayolu, iş ortaklıklarını 2023 yılına kadar uzatma kararı aldılar ve Avustralya- Yeni Zelanda hizmetlerine dair yeni düzenlemelere gideceklerini duyurdular.

Qantas ve Emirates, Avustralya ve Yeni Zelanda arasındaki hizmetlerinde var olan iş ortaklıkları kapsamında, yolculara tüm yıl boyunca daha sık ve fazla hizmet sunmak üzere yeni ağ değişiklikleri gerçekleştirdiklerini duyurdular. *

Bu değişiklikler yolcu taleplerini ve havayollarının mevcut ağ yapısının gücünü yansıtırken yolculara Avustralya ve Yeni Zelanda arasında ve Asya’ya, İngiltere / Avrupa’ya ve Orta Doğu ve Afrika’ya da daha fazla seçenek sunuyor.

Emirates Havayolu, Mart 2018 itibari ile Melbourne ve Brisbane’den Auckland’a olan uçuşlarını durdurarak onun yerine aktarmasız Auckland – Dubai hizmetine odaklanma kararı aldı. Emirates, Sydney üzerinden olan A380 ile günlük Dubai ve Christchurch arasındaki uçuşlarını koruyarak, aynı zamanda Yeni Zelanda ve Dubai arasındaki yeni kesintisiz hizmet potansiyellerini de değerlendiriyor.

Qantas, Tasman bölgesinde daha fazla seçenek sunmak için; Melbourne ve Auckland arasına haftada yedi, Brisbane ve Auckland arasına haftada iki ekstra uçuş ekleyerek iki ülke arasındaki hizmetlerinin sıklığını artıracak. Bu hizmetlerden bazıları 737’den geniş gövdeli A380’e yükseltilecek.

Qantas’ın yeni Tasman-ötesi hizmetleri Emirates kodu taşıyacak ve Qantas’ın Perth veya Singapur üzerinden gerçekleşen Londra hizmetlerini ve Emirates’in Dubai üzerinden olan Avustralya ve Avrupa arasındaki hizmetlerinin kesintisiz bağlantısını sağlayacak.

Avustralya ve Yeni Zelanda arasında özellikle iş için seyahat eden yolcular bu yeni uçuş tarifesinden faydalanabilecek. Bu değişiklikler sayesinde Emirates, Avustralya uçuşlarını yeniden düzenleyerek gün içerisinde daha verimli bir uçuş planlaması ile yolcularına 38 Avrupa ve 28 Orta Doğu ve Kuzey Afrika güzergâhına, havayolunun popüler A380 ve 777 uçakları ile daha fazla bağlantı ve varış seçeneği sunacak.

Bu son değişiklikler, havayollarının iş ortaklıklarının bir sonraki beş yıl için uzatılmasına yönelik olarak Avustralya Rekabet ve Yolcu Komisyonu (Australian Competition and Consumer Commission (ACCC)) ve Yeni Zelanda Ulaşım Bakanlığı başvurularında da yer alıyor.

Havayollarının ortaklıkları, daha önce de duyurulduğu üzere, Qantas’ın Dubai yerine Singapur üzerinden Sydney – Londra rotasını yenileme ve Emirates’in yeni, günde dört A380 Sydney – Dubai hizmetini de kapsıyor.

#

SENDE YORUM YAZ