logo

Emirates, Kenya’yı sevdi

Emirates, Kenya’yı sevdi

Dünyanın en büyük uluslararası havayolu Emirates, 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren Dubai ve Kenya’nın başkenti Nairobi arasında günlük üçüncü uçuşuna başlayacağını duyurdu. Emirates böylece Kenya’ya haftada 21 uçuş düzenleyecek.

Bu uçuşla birlikte Dubai ve Kenya arasındaki haftalık uçuş sayısını 21’e yükselten Emirates, böylece yolculara seyahatlerini planlarken daha fazla esneklik ve seçenek sunacak. Kenya, Ekim 1995’te Emirates’in ilk uçuşunu gerçekleştirdiğinden bu yana Afrika’daki en yoğun rotalardan biri olma özelliği taşıyor.

Emirates, Dubai ve Nairobi arasında, diğer iki uçuşta olduğu gibi üç sınıfta hizmet veren ünlü Boeing 777-300ER uçağı ile hizmet verecek. First Class’ta 8 özel süit, Business Class’ta 42 yatağa dönüşebilen koltuk ve Economy Class’ta da 304 geniş koltuk bulunacak.

Dubai’den EK717 sefer sayılı uçuş ile 01.40’ta hareket eden uçak 05.40’ta Nairobi’ye varacak. Emirates’in Hindistan, İngiltere ve Fransa, Çek Cumhuriyeti, İrlanda, Hollanda ve İtalya gibi ülkelerden gelen yolcuları da üç saat içinde Nairobi uçuşuna bağlanabilecek. Dönüş ise EK718 sefer sayılı uçuş ile 07.10’da Nairobi’den başlayacak ve 13.15’te Dubai’de son bulacak. Emirates’in öğleden sonraki uçuşlarından ve Kenyalı yolcular için popüler olan New York’a giden günlük dört uçuştan önce varacak.

Dubai Uluslararası Havalimanı, havayolunun tüm dünyadaki ağına modern, uygun ve rahat bir bağlantı sunuyor ve birçok farklı güzergâha havayolunun ikonik çift katlı A380 uçağı ile hizmet veriyor.

Tüm Emirates uçuşlarında yolcular, yerel ve uluslararası mutfakların ve Kenya da dâhil olmak üzere havayolunun çok uluslu kabin ekibinin misafirperverliğinin tadını çıkarabiliyor. Emirates aynı zamanda ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice’ta 2500’den fazla tv kanalı, en yeni filmler, müzik ve oyunları yolcularına sunuyor. Çocuklu aileler de ücretsiz oyuncaklardan çocuk menülerine, eğlenceye ve öncelikli uçağa binişe kadar rahat ve zevkli bir uçuş için özel hizmetlere erişebiliyor.

Uçuş aynı zamanda bu rotada Kenya’nın çiçek, taze meyve ve sebze gibi ana ihraç ve mobil telefon, ilaç ve hazır giyim gibi ana ithal ürünleri için de 16 ton kargo kapasitesi sunacak. Havayolunun günlük diğer iki uçuşu, EK719 sefer sayılı uçuşu ile 10.25’te Dubai’den başlıyor ve 14.25’te Nairobi’de son buluyor. Dönüş ise, EK720 sefer sayılı uçuş ile 16.35’te Nairobi’den başlıyor ve 22.40’ta Dubai’de son buluyor. Üçüncü uçuş, EK721 sefer sayılı uçuş ile 16.00’da Dubai’den başlıyor ve 20.10’da Nairobi’de son buluyor. Dönüş ise EK722 sefer sayılı uçuş ile 22.45’te Nairobi’den kalkarak ertesi sabah 04.50’de Dubai’de son buluyor.

Emirates’in Doğu Afrika’da güçlü bir varlığı bulunuyor. Havayolu, Nairobi’ye ek olarak günde bir kere Uganda’da Entebbe’ye, Tanzanya’da Dar es Salaam’a ve Etiyopya’da Addis Ababa’ya uçuyor.

#

SENDE YORUM YAZ