logo

Emirates, kabin ekibine 20.000 Apple ürünü sağladı

Emirates, kabin ekibine 20.000 Apple ürünü sağladı

Emirates, yolcu hizmetlerinde Apple ürünlerinden yararlanarak “Tek Cihaz” adı verdiği yeni bir strateji başlattı. Havayolu bu kapsamda, uçaktaki yolcu hizmetlerini ve genel mürettebat deneyimini geliştirmek ve kolaylaştırmak için 20 bin kişiden oluşan kabin ekibinin tamamına özel Emirates uygulamaları ile yapılandırılmış iPhone 13 veya iPad Air sağlıyor.

Emirates, bu girişim için halihazırda 32 milyon AED’den fazla yatırım yaptı ve bir yıl önce Apple cihazlarını sağlamaya başladı. Bugün 7.000’den fazla Emirates mürettebatı, global uçuş ındaki günlük 450 uçuşta iPhone kullanıyor. Önümüzdeki aylarda 5.000 kabin ekibi daha yeni uygulamalar ve özellikler içeren iPhone ve iPad alacak. 

Özel olarak oluşturulmuş uygulamalar arasında, Business Class’ta uçak içi yemek siparişi alma sürecini iyileştiren, hızlı ve kusursuz hizmet sağlayan ve kabin ekibinin her yolcunun profilini ve Skywards durumunu görmesine olanak tanıyan bir uygulama da yer alıyor.Başka bir uygulama ise kabin ekibinin en güncel isim listesi ve uçuş bilgilerine erişebilmesini, koltuk değişiklikleri ile sınıf yükseltmelerini görüntüleyebilmesini ve hangi kabin ekibinin uçakta olduğuna dair genel bir bakış sunabilmesini sağlıyor. Yolcuların 360 derecelik bir görünümünü sunan uygulama ile Emirates kabin ekibi, kritik gerçek zamanlı bilgilere erişebiliyor ve en iyi performanslarını sergileyebilmek için ihtiyaçları olan araçlarla donatılıyor. Her bir yolcunun deneyimini benzersiz bir şekilde kişiselleştiren uygulama, daha önceki uçuşlarda kullanılmışsa yolcuların yemek ve içecek tercihlerinin yanı sıra uçak içinde sağlanan giysiler için beden bilgilerini de gösteriyor.

#

SENDE YORUM YAZ