logo

Emirates Bali’ye günlük uçuşlarını arttırıyor

Emirates Bali’ye günlük uçuşlarını arttırıyor

Emirates, 2 Temmuz 2017 tarihinden itibaren Endonezya’nın Bali adasına günlük ikinci uçuşlarına başlayacağını duyurdu. İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, 777-300ER uçağı ile gerçekleştireceği ek hizmeti ile yolculara daha fazla bağlantı seçeneği sunarak Bali adasına artan seyahat talebini karşılayacak.
Emirates’in bu yeni hizmeti, Business Class’ta 42, Economy Class’ta 386 koltuk ile iki sınıfta hizmet verecek Boeing 777-300ER uçağı ile gerçekleşecek. EK360 sefer sayılı uçuşu ile 01.25’te Dubai’den başlayacak yolculuk, 14.30’da I Gusti Ngurah Rai Uluslararası Havalimanda son bulacak. Amsterdam, Moskova, Paris ve Londra da dâhil olmak üzere Avrupa’nın birçok kentinden uçuşla kesintisiz olarak bağlantı sağlayacak bu yeni sefer, aynı zamanda Surabaya, Makassar ve Lombok gibi yakın şehirlere de ülke içinde kolay bağlantı imkânı verecek.
Dönüş uçuşu, 16.30’da EK361 sefer sayılı uçuş ile I Gusti Ngurah Rai Uluslararası Havalimanı’ndan başlayacak ve 21.30’da Dubai Uluslararası Havalimanı’na inecek. Gidiş ve dönüş uçuşlarının ikisi de Doğu Timor’un Dili kentinden bağlantı yapacak.
Önde gelen tatil ve turizm yerlerinden Bali, 2016 yılında yaklaşık 5 milyon turisti ağırladı. Bu rakam, 2015 yılından 1 milyon daha fazla… Bali Hükümeti Turizm Ofisi’nin istatistiklerine göre İngiltere (bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 32,1), Fransa (bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25,7), Almanya (bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 27,9) ve Rusya’dan (bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde29,2) önemli turist artışı oldu.
Tüm sınıflardaki yolcular gurme mutfağın tadını çıkarabilir, Emirates’in ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice’ın 2.500’den fazla kanalı ile belirli Boeing 777 ve tüm Emirates A380 uçaklarda bulunan kablosuz internetin keyfini sürebilir. Çocuklu aileler de ücretsiz oyuncak, çocuk menüsü, eğlence ve öncelikli uçağa biniş gibi özel hizmet ve ürünler sayesinde rahat ve zevkli bir uçuşun ayrıcalığını yaşayabilirler. Emirates’in tüm uçuşlarındaki yolcular aynı zamanda Economy Class’ta 35 kilograma ve Business Class’ta 40 kilograma varan bagaj hakkına sahip.
Kargo açısından da Boeing 777-300ER, uçuş başına 20 tona varan kargo kapasitesi sunuyor.
Emirates, Endonezya uçuşlarına 1992 yılında Singapur ve Colombo üzerinden haftada üç uçuş ile başladı ve Mart 2013’ten beri Boeing 777 ile Jakarta’dan Dubai’ye günde üç aktarmasız uçuş sunuyor. Emirates aynı zamanda Haziran 2015’ten beri Bali ve Dubai’yi günlük uçuşlar ile birbirine bağlıyor.

#

SENDE YORUM YAZ