logo

Emirates 2017’yi zirvede tamamladı

Emirates 2017’yi zirvede tamamladı

Emirates, filo ve ürün kalitesiyle 2017’yi zirvede tamamladı!

Emirates, büyüme ve yenileşimde yaptığı atılımlarla filo, destinasyon ağı ve ürün yenileme konularında pazar lideri ve endüstrideki eğilimlerin belirleyicisi olarak yılı güçlü kapattı

Ocak 2017 tarihinden itibaren 59 milyondan fazla yolcu taşıyan Emirates, Dubai çıkışlı uçuşları için 63 milyondan fazla yemek servisi yaptı* ve Dubai’den, 156 destinasyondan oluşan ağında 35 milyon parçadan fazla bagaj taşıdı.


Emirates, 2017 yılında haftalık olarak ortalama 3,600, yıl içerisinde ise 191,000’den fazla uçuş gerçekleştirerek dünya etrafında 886 milyon kilometreden fazla yol kat etti, ki bu Mars’a yapılacak 16,000 seyahate eş değer bir rakam.

Emirates Airline Başkanı Sir Tim Clark, yaptığı açıklamada: “2017’deki iniş ve çıkışlara rağmen, Emirates olarak istikrarlı bir şekilde büyüdük ve daha güçlü hatta daha dayanıklı hale geldik. Yıl boyunca, geleneksel uygulamalara meydan okuduk, zorlukları azaltmak ve fırsatları arttırmak için hızlı hareket ettik. Gelirleri arttırmak ve maliyetleri azaltmak üzere girişimlerde bulunduk işimizi ve operasyonlarımızı daha faal hale getirmek için ortaya çıkan teknolojileri kullandık ve bunu yaparken kalite ya da hizmetimizden ödün vermedik. 2018’e iyimserlikle aynı zamanda müşteri deneyimi ve iş performansı konusunda çıtayı yükseltmeye yönelik bitmek tükenmez bir motivasyonla başlıyoruz” dedi.

Emirates, 2017’de, filosunu 21 yeni uçak ile büyüttü. 9 adet A380 ve 12 adet Boeing 777-300ER teslimatı ile yılı 269 uçak ve teslimat bekleyen 243 uçak ile kapattı. Havayolu şirketi ayrıca, yıl içerisinde 11 uçağını emekliye ayırdı.

Emirates, 9 yıldır A380 operasyonlarını yürütüyor. Kasım ayında 100. A380 teslimatını kutlayan Emirates, dünyanın en büyük, ikonik çift katlı uçağının işletmecisi olma pozisyonunu güçlendirmiş oldu. Emirates A380, 2008 yılında lanse edilmesinden beri, 90 milyondan fazla yolcu taşıdı.
2017 yılında ayrıca, dünyadaki en gelişmiş, teknoloji harikası havacılık eğitimi tesislerinden birisi olan Emirates Uçuş Eğitim Akademisi’nin açıldığı yıl oldu. Emirates akademiye yaptığı yatırım ile kendi operasyonlarının yanısıra küresel havacılık endüstrisinin pilotlar için olan ihtiyacını karşılamak üzere verdiği desteği de ortaya koyuyor.

Emirates 2017’de, Atina üzerinden ABD’de Newark, Hırvatistan’da Zagreb Kamboçya’da Phnom Penh noktaları ile destinasyon sayısını 156’ya yükseltti.
Emirates, filosunun amiral gemisi A380 uçuş ağına Tokyo-Narita, Kazablanka, São Paulo, Nice ve Johannesburg’u da ekleyerek A380 uçuş noktalarını 48’e çıkardı. Aynı zamanda mevcut A380 ucuş ağındaki şehirlere daha fazla kapasite takviyesinde bulunarak ve Boston, Colombo, Varşova ve Bahreyn’e özel A380 hizmeti gerçekleştirerek müşterilerine daha fazla seçenek ve bağlantı şansı sundu.

Emirates, Kasım ayında, tüm kabin sınıflarında birçok yeni özellik bulunan, milyonlarca dolarlık ürün geliştirilmesinin bir parçası olan, tamamen kapalı Boeing 777-300ER First Class özel süitlerini duyurdu. İlhamını Mercedes Benz S-Class’tan alan süitler, 3.72 metrekareye kadar özel alan ile birlikte kişiye özel aydınlatma ve iklimlendirme özellikleri sunuyor. Dünyada bir ilk olan bu uygulamalar, NASA’dan ilham alınan ‘sıfır-yerçekimi’ oturma pozisyonu ve orta koridorda gerçek zamanlı kamera teknolojisine sahip olan, dışarının görüntüsünü veren sanal pencereleri de içeriyor. First Class yolcuları, ayrıca, kişisel video-arama fonksiyonu sayesinde kabin personeli ile kolaylıkla iletişim kurmanın lüksüne de sahip.

Emirates, “lounge” ağını, Boston Logan Uluslararası Havaalanı’nda açtığı yeni dinlenme salonu ile, küresel olarak 41’e çıkararak genişletmiş oldu. Ayrıca, Singapur ve Bangkok’taki mevcut salonlarını da yenileyerek yolcularının hizmetine sundu. Ek olarak, Emirates, seyahat edilen sınıfa bakılmaksızın, Skywards üyeleri ve onların konuklarına, Dubai Uluslararası Havaalanı salonlarına, ziyaret başına ödeme yapılan giriş imkânı başlattı. Bunun sonucunda, geçtiğimiz yıl, 4 milyondan fazla yolcu, Emirates’in Dubai’deki yedi salonunu tecrübe etmiş oldu. Emirates ayrıca, BAE’deki Business Class yolcuları için, özel şoförlü lüks otomobilleri temin etmek üzere, BMW Grubu ile ortaklık kurdu.

#

SENDE YORUM YAZ