logo

Ekonomi Sınıfta “acil çıkış sırası” koltukları ücretli

Ekonomi Sınıfta “acil çıkış sırası” koltukları ücretli

THY ve Anadolujet Uçaklarında, uçuş gerçekleştirmeden önce koltuğunuzu ücretli veya ücretsiz olarak seçebilirsiniz. Uçaklarda genellikle ekonomi sınıfında bulunan acil çıkış sırasında ki koltuklar ücretli olarak satılıyor.

Seyahatinizin tüm detaylarını dikkatle planlıyorsunuz. Gökyüzünde favori koltuğunuzla uçmayı hak ediyorsunuz. Artık check-in işleminden önce istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Koltuk seçimi, tercihlerinize göre ücretli ya da ücretsiz olabilir. Şimdi koltuk seçiminizi yapın ve keyifli bir uçuşa hazırlanın.

 

Rota Kabin Koltuk Ücret
Tüm AnadoluJet Seferleri Ekonomi Sınıfı Koltuk (Acil Çıkış Sırası)* 27.00 TL
Orta mesafe Ekonomi Sınıfı Koltuk (standart) Ücretsiz
Orta mesafe Ekonomi Sınıfı Koltuk (Acil Çıkış Sırası)** 59.00 USD
Orta mesafe Business Sınıfı Tüm Koltuklar Ücretsiz
Uzun mesafe Ekonomi Sınıfı Koltuk (standart) Ücretsiz
Uzun mesafe Ekonomi Sınıfı Koltuk (Acil Çıkış Sırası)*** 79.00 USD
Uzun mesafe Business Sınıfı Tüm Koltuklar Ücretsiz

Sadece Boeing 737-800 uçak tipinde sunulmaktadır.

Satın Alınabilir Parkurlar (Acil Çıkış Sırası): Delhi

Satın Alınabilir Parkurlar (Acil Çıkış Sırası): Atlanta, Bangkok, Boston, Chicago, Dakka, Guangzhou, Hong Kong, Houston, Katmandu, Kuala Lumpur, Los Angeles, Manila, Miami, Montreal, New York, Pekin, San Fransisco, Seul, Singapur, Şangay, Taipei, Tokyo, Toronto, Washington.

Koltuk seçimi

Ücretli koltuk sayısı talep ve zamana bağlı olarak değişiklik gösterir. Ücretli koltuk uygulaması Türk Hava Yolları’nın ana taşıyıcı olduğu tüm uçuşlarda geçerlidir. Ücretli koltuk uygulaması codeshare (ortak) uçuşlarda diğer havayolu şirketleri tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda geçerli değildir. Diğer bir ifadeyle, koltuk seçimi Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilen ve diğer havayolu şirketi tarafından sunulan uçuşlarda geçerli değildir.

Ücretli koltuk uygulaması, grup yolcular (9 yolcudan daha fazlasını içeren rezervasyonlar) için yalnızca rezervasyonun doğrudan Türk Hava Yolları Rezervasyon Sistemleri ile yapıldığı yerlerde geçerlidir.

Yolcular bilet düzenlenmeden önce koltuk seçimi yapamazlar.

Acil çıkış koltuklarını içeren ücretli koltuklar uçuştan 48 saat öncesine kadar satın alınabilir. Uçuştan önceki 48 saat içinde koltuk seçimi sadece alanda yapılabilir

Koltuk değişikliği

Eğer yolcu koltuğunu daha düşük ya da yüksek fiyatlı bir koltukla değiştirirse, yeni fiyat yolcu tarafından ödenir ve önceki ödemesi iade edilmez.

Emniyet, güvenlik ve operasyonel sebepler nedeniyle uçağa bindikten sonra dahi koltuk seçimi için güvence verilemez. Türk Hava Yolları bu tip durumlarda uygun alternatif seçenekleri sağlar. Sistem yolcuların cam kenarı koltuk, koridor koltuğu ve koltuk aralığı gibi seçimlerini göz önüne alarak yolcu ve yakınlarının olabildiğince bir arada oturmasını sağlar.

Yolcu, kendi isteği dışında gerçekleştirilen koltuk değişiminden dolayı memnun kalmadığı seyahat için iade başvurusunda bulunabilir.

Yolcular arasında koltuk transferi yapılamaz.

Acil çıkış koltukları

Acil çıkış koltukları acil çıkış kapısının yanında ya da arkasındadır.

Beklenmedik bir olaydan dolayı tahliye sırasında acil çıkış koltuğunda seyahat eden yolcunun acil çıkış kapısını açmaya yardımcı olması beklenir. Bu sebeple, yolcu yapılı (18 yaş ve üstü) olmalı, sıhhatli olmalı ve Türkçe veya İngilizce yazılı ya da sözlü olarak verilen talimatları anlayabilmelidir. Yolcu istekli olmalı ve acil tahliyeye olabildiği kadar yardımcı olmalıdır. İstenildiğinde acil çıkış koltuklarını isteyen yolcular uygun olduklarını doğrulamalıdır.

Türk Hava Yolları, yolcunun acil çıkış koltuğunda oturma gereksinimlerini karşılaması konusunda karar verirken yegane takdir yetkisine sahiptir. Gereksinimleri karşılamayan yolcular alternatif koltuklara tayin edilir. Acil çıkış koltuğu için ödenen ek tutar iade edilmez.

Bebek yolcularla seyahat eden yolcular acil çıkış koltuğunda oturamaz.

Hareket etmesi kısmi ya da tamamen kısıtlı olan hastalar acil çıkış koltuğunda oturamaz.

İkinci emniyet kemeri talep eden fazla kilolu yolcular acil çıkış koltuğunda oturamaz.

Adli muamele ve idari davaları olan yolcular ve refakatçileri acil çıkış koltuğunda oturam

İadeler

Türk Hava Yolları, yolcunun acil çıkış koltuğunda oturma gereksinimlerini karşılaması konusunda karar verirken yegane takdir yetkisine sahiptir. Gereksinimleri karşılamayan yolcular alternatif koltuklara tayin edilir. Acil çıkış koltuğu için ödenen ek tutar iade edilmez.

Yolcunun ücretli koltuk iptalini gerçekleştirdiği durumlarda (örneğin yolcunun isteği dışında gerçekleştirilen kabin yükseltme işlemi, yolcunun seçtiği koltuk tipinin oturması için uygun olmaması sonucunda) iade işlemi yapılmaz.

Yolcu, kendi isteği dışında gerçekleştirilen kabin içi koltuk değişiminden dolayı memnun kalmadığı seyahat için iade başvurusunda bulunabilir.

İade için uçuştan sonraki 1 yıl içinde başvuru yapılmalıdır.

Eğer yolcu koltuğunu daha düşük ya da yüksek fiyatlı bir koltukla değiştirirse, yeni fiyat yolcu tarafından ödenir ve önceki ödeme iade edilmez.

Yolcu, kendi isteği dışında gerçekleştirilen kalkış öncesi koltuk değişiminden dolayı memnun kalmadığı seyahat için çağrı merkezi ve Türk Hava Yolları Satış Ofisleri aracılığıyla iade başvurusunda bulunabilir.

http://www.turkishairlines.com/tr-tr/online-islemler/koltuk-secimi

 

#

SENDE YORUM YAZ