logo

DHMİ’den İOS ve Android cihazlara havalimanlarında kolaylık

DHMİ’den İOS ve Android cihazlara havalimanlarında kolaylık

İOS ve Android İşletim sistemine sahip mobil cihazlar için geliştirilen yazılım yolculara kolaylıklar sağlayacak.

Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığımızın programcıları tarafından titiz bir çalışmayla geliştirilen Kurumsal “Uçuş Bilgileri ” yeni mobil uygulaması yolcuların kullanımına sunuldu.

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, Twitter hesabından bu konuda şu şeklide paylaşımda bulundu;

Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığımızın programcıları tarafından titiz bir çalışmayla geliştirilen Kurumsal “Uçuş Bilgileri ” yeni mobil uygulamamız yolcularımızın kullanımına sunuldu.
*
iOS ve Android işletim sistemine sahip mobil cihazlar için geliştirilen yazılım ile havalimanlarına ait uçuş bilgilerinin takibi kolay ve pratik bir şekilde sağlanabilecek.
*
Sistem, takip edilen uçuşa ait herhangi bir güncelleme yapılması veya değişiklik (Uçuş durum bilgisi, bagaj veya kapı numarası, tahmini iniş veya kalkış saatinin değişmesi gibi) olması durumunda bildirim almaya imkân tanıyor.
*
Ayrıca yazılımla, takip edilen uçuş ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak, bu bilgileri sosyal medya hesaplarında paylaşmak, paylaşımlara özçekimler eklemek, havalimanıyla ilgili hava durumunu öğrenmek ve gidilecek havalimanıyla alakalı yol tarifi almak da çok kolay.

iOS : https://itunes.apple.com/us/app/dhmi-u%C3%A7u%C5%9F-bilgileri/id1177453801?mt=8

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=ub.dhmi.gov.tr

#

SENDE YORUM YAZ