logo

DHMİ ve Savunma Sanayi arasındaki protokol tüm hızıyla devam ediyor

DHMİ ve Savunma Sanayi arasındaki protokol tüm hızıyla devam ediyor

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, Savunma Sanayi ile yapılan protokol hakkında Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu.

DHMİ’nin kısa zamanda başarıyla tamamladığı dünya çapında da dikkat çeken projelerden edindiği tecrübeler farklı kuruluşlarla iş birliğinin yolunu açtı. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Savunma Sanayi Müsteşarlığı ile proje ve yapım kontrollüğü konusunda iş birliği yapıldı.


Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve Kuruluşumuz arasında imzalanan protokol doğrultusunda “Sabiha Gökçen Havalimanı 2. Pist ve Mütemmimleri” işi iki etap halinde devam ediyor. İşler kapsamındaki çalışmalar şöyle özetlenebilir:
*
1. Etap işlerimiz 2. Pistin yapılacağı yerdeki mevcut doğalgaz ve enerji nakil hatlarının deplasesi, yol bağlantılarının tünel içine alınması, ilave çevre güvelik tel örgüsü ve yollarından oluşuyor. İş bugün itibariyle %92 seviyelerine ulaşmış durumda.


2. Etap işlerimiz ise 1. Etaptaki çalınmaların belli bir seviyeye ulaşmasının ardından ihale edildi. .
*
2. Etap projesi, Havalimanı uçuş trafiğini son derece rahatlatacak olan tam bağımsız 3500 mt uzunluğunda paralel bir pist, ilave paralel taksiyolları, apron, PAT sahalarının yanında yeni bir hava trafik kontrol kulesi, itfaiye binası, teknik bina gibi üst yapı işlerinden oluşuyor.


Bugün gerçekleşme oranı %28 seviyelerine ulaşan işler hızlı bir şekilde devam ediyor.
*
Hava Trafik Yönetimi ve havalimanı işletmeciliğinde bir dünya markası haline gelen DHMİ, bunun yanı sıra MEGA projeleri başarıyla hayata geçiren önemli bir yatırımcı kuruluş oldu. Bu alandaki bilgi ve becerimizi, talep eden ulusal ve uluslararası kuruluşlarla paylaşmayı sürdüreceğiz.

#

SENDE YORUM YAZ