logo

DHMİ, ”Uçuş Bilgi Sistemi” 16 havalimanında kullanılmaya başlandı

DHMİ “Uçuş Bilgi Sistemi” Ekim ayında 16 havalimanında kullanılmaya başlandı. Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı Yazılım Geliştirme ekibimizce geliştirilen sistem yolcu, karşılayıcı, uğurlayıcılara, yer hizmet birimlerine uçuş bilgilerini gerçek zamanlı görsel olarak sunuyor ve her bir havalimanı için yıllık 100 bin TL tasarruf sağlıyor.

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, sistemle ilgili resmi twitter hesabından paylaşımda bulundu.

İşte o Tweetler:

‘Teknoloji çok şeydir, bilgi her şeydir’ prensibi ile çalışan birimlerimiz, faaliyet alanlarıyla ilgili proje ve uygulamalara imza atıyorlar.

*

Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı Yazılım Geliştirme ekibince geliştirilen önemli bir sistem hakkında bilgi vermek istiyorum.

*

Programcılarımızca hazırlanan ‘Uçuş Bilgi Sistemi’ 2017 yılının Ekim ayında 16 adet Havalimanımızda kullanılmaya başlandı.

*

Uçuş Bilgi Sitemi; yolcu, karşılayıcı, uğurlayıcılara, yer hizmet birimlerine uçuş bilgilerini gerçek zamanlı görsel olarak sunan bir sistem.

*

Sistem, kurumsal mobil uygulamalarımıza, web sitemize, Bakanlığımız Ulaştırma Portaline ve E-devlet kapsına da uyumlu şekilde hizmet sunuyor.

*

Benzerlerinden daha üstün özelliklere sahip sistemin kurulduğu her bir havalimanımızda, yıllık 100.000 TL civarında tasarruf sağlandı.

*

Geliştirilen uygulama teknolojisiyle sergilendiği uluslararası fuarlarda ilgi gören ‘Uçuş Bilgi Sistemi’ yurt içi ve yurtdışına pazarlanacak.

*

Küresel marka DHMİ’Yİ, yolcularımıza tüm teknolojik imkânları sunarak hizmet verecek ileri düzeye taşıyan bütün arkadaşlarımı kutluyorum.

#

SENDE YORUM YAZ