logo

DHMİ-TUBİTAK işbirliği Havacılık Akademisine kazandırıyor

DHMİ-TUBİTAK işbirliği Havacılık Akademisine kazandırıyor

Milli Hava Trafik Kontrolör Simülatörü, 122. Dönem Stajyer Hava Trafik Kursiyerleri tarafından kullanılmaya başlanmasının memnun edici olduğunu belirten DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, twitter hesabından “Hayırlı olsun” mesajında bulunarak şu açıklamaları yaptı.

Değerli Takipçilerim; DHMİ Havacılık Akademisi Esenboğa tesislerinde kurulumu daha önce tamamlanan, Milli Hava Trafik Kontrolör Simülatörü (atcTRsim) 19.03.2018 tarihi itibarıyla 122. Dönem Stajyer Hava Trafik Kursiyerlerinin meydan kontrol uygulama eğitiminde kullanılmaya başlandı.


DHMİ-TUBİTAK işbirliğiyle tamamen milli imkânlarla geliştirilen atcTRsim, bundan böyle de DHMİ Havacılık Akademisinde eğitim alacak bütün Stajyer Hava Trafik Kontrolörlerine hizmet verecek. Hayırlı olsun.
*
Daha önce de altını önemle çizdiğim gibi, kuruluş olarak inovasyon, Ar-Ge ve eğitime büyük önem veriyor, ileri teknolojiyi tüm faaliyet alanlarımızda sıkı bir şekilde takip ediyoruz.


Bu anlayışla yeniden yapılandırdığımız DHMİ Havacılık Akademisini uluslararası ölçekte iddialı bir eğitim merkezi haline getirme hedefini kısa sürede inşallah yakalayacağız.

#

SENDE YORUM YAZ