logo

DHMİ Patronu Ocak, Samsun Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığına teşekkür etti

DHMİ Patronu Ocak, Samsun Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığına teşekkür etti

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Avrupa ve Türkiye’nin ilk denize dolgu havalimanı Ordu Giresun Havalimanının güvenlik tertibatı ile ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan paylaşımlarda bulundu.

Denize dolgu yapılarak inşa edilen Avrupa ve Türkiye’nin ilk havalimanı Ordu Giresun Havalimanımızın denize bakan taraftan da korunması için “Sahil Güvenlik” ekibi oluşturuldu.


Güvenlik Komisyonunda alınan karar doğrultusunda Samsun Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığına yapılan müracaat olumlu karşılandı. Komutanlık ve kuruluşumuzca gerekli çalışmalar süratle tamamlandı. Uygun yer seçimi yapıldı, yüzer iskele, kapı ve merdiven inşa edildi.
*
Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığınca Havalimanımız için SAGET6 bot komutanlığı ihdas edildi. Oluşturulan birim DHMİ ekipleriyle koordineli olarak 7/24 hizmet vermeye başladı.
*
Özel güvenlik alanı olarak tespit edilen Havalimanımızın deniz tarafında düzenli devriye hizmeti veren sahil güvenlik ekibi, ayrıca kule ve güvenlik personelimizin bilgilendirmesi doğrultusunda gerekli önlemleri süratle alıyor. Balıkçı teknesi ve izinsiz girişlere mani oluyor.


Sahil Güvenlik Ekibi,
Herhangi bir acil durumda İlkyardım hizmeti de verecek,
kurtarma çalışması yapacak.
*
Bu önemli hizmetin başlatılması için gerekli hazırlık çalışmalarını eksiksiz yapan arkadaşlarımıza, güvenlik komisyonunun değerli üyelerine, Samsun Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığına ve diğer tüm ilgili mercilere teşekkür ediyorum.

#

SENDE YORUM YAZ