logo

DHMİ Patronu Ocak, Çukurova Havalimanı inşaatını inceledi

Çukurova Havalimanı Altyapı Tesisleri Yapımı İnşaatındaki çalışmaları yerinde inceleyen DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, konuyla ilgili resmi Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

İşte o paylaşımlar:

Cumhuriyetimizin 94. Yıl dönümünü, Çukurova Havalimanı şantiyesinde kutladık, tatil bayram demeden çalışan değerli arkadaşlarımızla.

*
İşlerin arzu ettiğimiz hız ve kalitede yürümesi için yerinde denetim ve istişarelerde bulunduk.
*
16.05.2016 tarihinde 224.874.748,90 TL bedelle ihale edilen “Çukurova Havalimanı Altyapı Tesisleri Yapımı” işi, hızlı bir şekilde sürüyor.

*
Bu Havalimanımız, yaklaşık 1.250.000 m²’si beton kaplamalı sahalar olmak üzere, 8.000.000 m² alan üzerine yerleşen, görkemli bir eser olacak.
*
An itibarıyla, altyapı inşaatı için önemli olan kurutma kanallarının süratle tamamlanmasının ardından Ana Pist çalışmaları başlatılmış bulunuyor.
*
Ana Pist kaya dolgusu, Yüksek Sürat Yolu kazısı, Elektrik Regülatör Binası, Çevre Güvenlik Yol kazısı ve Menfez imalatları ve diğer işler sürüyor.

*
Çukurova’yı dünyaya bağlayacak olan bu çok önem verdiğimiz projenin planlanan tarihte bitirilmesi için sıkı takip ve kontrollerimiz sürecek.

DHMİ Genel Müdürü Ocak, Adana Havalimanımızı da ziyaret ederek yönetici ve personelimizle bir süre sohbet etti, yöneticilerden bilgi aldı.

#

SENDE YORUM YAZ