logo

DHMİ Patronu Ocak, başarıya nasıl ulaşılabileceğinin önemini anlattı

DHMİ Patronu Ocak, başarıya nasıl ulaşılabileceğinin önemini anlattı

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, İnsan Kaynaklarının öneminden bahsederek, bununla ilgili kurumda Kıdem Tazminatı Şube Müdürlüğü kurulduğunu belitti.
Ocak, Teitter hesabından yaptığı açıklamada, Görevde Yükselme Yazılı Sınavı’nın ilk defa gerçekleştiğini söyledi.
İşte Ocak’ın yapmış olduğu Twitler;

Bilgiyle, teknolojiyle, inovasyonla, güçlü takım oyunuyla şekillenen bir ‘insan kaynakları yönetimi’ anlayışına sahibiz.

Başarıya, ‘mutlu, huzurlu, maddi manevi memnuniyet ve doygunluğa’ ulaşmış mesai arkadaşlarımızla ulaşabileceğimizin bilincindeyiz.

Kısa süreye sığdırdığımız önemli gelişmelerle bunu ispatladık, arkadaşlarımızın birçok beklentisini gayret ve kararlılıkla hayata geçirdik.

Havacılık tazminatlarıyla ilgili yönetimsel beceri ve irademiz, birçok önemli başarının kamuoyunca bilinen kısmı sadece.

2017 yılı içerisinde İnsan Kaynakları alanında yapılan önemli çalışmalara bir göz atalım, isterseniz.

Yer değiştirme taleplerinin daha planlı ve adil bir şekilde yapılması amacıyla Yer Değiştirmeye İlişkin Usul ve Esaslar Yönergesi yayımlandı.

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği, 22.10.2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan genel yönetmeliğe uygun şekilde güncellendi.

Taşeron çalışanların kıdem tazminatları ile ilgili iş ve işlemlerin daha sıkı ve hızlı takibi için Kıdem Tazminatı Şube Müdürlüğü kuruldu.

Etkin insan kaynakları planlaması,iş analizleri çalışmalarının yapılabilmesi amacıyla Mevzuatı İzleme ve Personel Planlaması Şubesi kuruldu.

Hazine Müsteşarlığınca kurulup faaliyete geçirilmesi istenilen İç Denetim Birimi Faaliyete geçirilerek üç iç denetçi ataması yapıldı.

Dev projelerin hayata geçirildiği KÖİ çalışmalarının daha etkin şekilde devamı için KÖİ Daire Başkanlığı kuruldu, atamalar gerçekleştirildi.

13 Uzman pozisyonuna, Kuruluşumuzda bu güne kadar hiç açılmayan, Görevde Yükselme Yazılı Sınavı yapıldı.

111 idari Şef pozisyonu için, 6 yıldır açılmayan Görevde Yükselme Sınavı geçen ay gerçekleştirildi.

Ayrıca, Teknisyen, Tekniker ve Mühendis pozisyonlarına 2 yıldır açılmayan Unvan Değişikliği sınavı için çalışmalar tamamlandı.

Sahip olduğumuz en büyük değer insan kaynaklarımızdır hiç şüphesiz. Onların huzur ve mutluluğu için çabalarımız kararlılıkla devam edecek.

#

SENDE YORUM YAZ