logo

DHMİ Patronu Ocak, 26 Nisan Dünya Pilotlar Günü’nü kutladı

DHMİ Patronu Ocak, 26 Nisan Dünya Pilotlar Günü’nü kutladı

Bilindiği gibi, küreselleşme süreci ile birlikte, havacılık sektörü büyük bir önem ve öncelik kazandı. Dünyada sivil havacılık alanında yaşanan büyük gelişmelerle beraber, Türk Sivil Havacılığı 15 yıldır hız kesmeden iki haneli büyüme oranlarıyla sektörün parlayan yıldızı haline geldi.

Öyle ki,  hayata geçirdiğimiz dev projeler ve gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla Türkiye, havacılıkta küresel bir cazibe merkezine dönüştü ve gelişmiş ülkelere bile örnek teşkil edecek bir ilham kaynağı haline geldi. Milyonlarca yolcuya dünya standartlarının üzerinde hizmet veren, birbirinden güzel ve modern havalimanları kazandırdık, ülkemize… Cumhurbaşkanımızın gösterdiği ‘her 100 kilometrede bir havalimanı’ hedefini büyük ölçüde gerçekleştirdik. Bu gelişmelere paralel olarak uçağa binmek bir imtiyaz olmaktan çıktı. Ülkemizde uçağa binmeyen kalmadı, “hava yolu halkın yolu” oldu.

Türkiye’nin havacılıkta elde ettiği başarının arkasında, kuşkusuz ki hiçbir aksaklığa mahal vermeden işleyen bir hizmet ağı bulunuyor. Yer hizmetleriyle başlayan bu hizmet ağının, gökteki hassas görevleriyle Pilotlarımız, hayati bir parçasını oluşturuyor. Eğitim, tecrübe ve görev bilinçleriyle dünyada haklı bir şöhrete sahip olan Türk Pilotlarının, havacılığımızın gıpta ile takip edilen bugünkü seviyesine yaptıkları katkı ve verdikleri emek şüphesiz ki çok büyüktür.

“Yerde hizmet, gökte emniyet” prensibiyle 7 gün 24 saat sektöre birlikte hizmet verdiğimiz tüm pilotlarımızın “26 Nisan Dünya Pilotlar Günü”nü kutluyor; huzurlu, güvenli, kazasız uçuşlar diliyorum.

Funda OCAK

DHMİ Genel Müdürü ve

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

#

SENDE YORUM YAZ