logo

DHMİ Genel Müdürü Ocak “Samsun Havalimanı bizim de göz bebeğimiz”

DHMİ Genel Müdürü Ocak “Samsun Havalimanı bizim de göz bebeğimiz”

Genel Müdür Funda Ocak, Samsun Golf Tesislerinde düzenlenen ve Samsun Valisi İbrahim Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın da yer aldığı basın toplantısında, Uluslararası Samsun–Çarşamba Havalimanı’nın bakım ve onarımı ile ilgili yaşanan tartışmalara açıklık getirdi.

19 SANTİMLİK ÇÖKME VAR

17 yıllık Samsun Havalimanı’nın sadece Samsunluların değil kendilerinin de göz bebeği olduğunu söyleyen Genel Müdür Ocak, “ Havalimanında son 5 yılda 20 milyon liralık yatırım yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Yalnız pist çok eskidi, 19 santime varan çökme var. Bu sayı 22 santime ulaştığında uluslararası standarttan çıkıyor. Bu yüzden çalışmaları başlattık” dedi.

‘31 MAYIS’ SÖZÜ…

Havalimanı pisti için 9 milyon liralık bir sözleşme imzaladıklarını açıklayan Ocak, “1.7 milyon yolcusu olan bir havalimanının 11 ay süreyle kapatılması kabul edilemez. Bu süreyi 3 aya indirdik, bakımı yapacak şirket geceli gündüzlü çalışacak. 01 Mart ve 31 Mayıs tarihleri arasında bu çalışmalar yapılacak. Çalışmaların 31 Mayıs’ta tamamlanıp havalimanının yeniden millete açılmasının sözünü veriyorum. Bizzat bu süreci kendimiz takip edeceğiz “diye konuştu .

dhmi-ocak-samsun-havalimani2

MERZİFON HAVALİMANI HAZIRLANDI

2. pist maliyetinin 160 milyon TL olduğunu hatırlatan Ocak, “Samsun Havalimanı’nın kapalı olduğu 3 aylık süre boyunca Merzifon Havaalanı kullanılacak. En uygun destinasyonun burası olduğuna karar verdik. Merzifon’daki pisti hazırladık, her türlü yolcu taşımacılığı için Merzifon ve Samsun büyük şehir belediyeleri ile ortak çalışacağız” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ