logo

DHMİ Genel Müdürü Ocak; “Engelli Günü” mesajı yayınladı

DHMİ Genel Müdürü Ocak; “Engelli Günü” mesajı yayınladı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, engelli insanların sorunları yoğun olarak gündeme geliyor, tartışma zemini buluyor. Bu yönüyle Engelliler Günü elbette büyük önem taşıyor. Ancak, sadece bir gün değil, her gün onlar için görevlerimizi yapmak mecburiyetinde olduğumuzu unutmamalıyız. Çünkü engelliler sadece belli zaman dilimlerinde değil, ömürlerinin her anında, hayatın her aşamasında birçok zorlukla karşı karşıya kalıyorlar ve sorunlarına kalıcı çözümler geliştirilmesini bekliyorlar.

DHMİ olarak bu bilinçle çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Engelli ve hareket kabiliyeti kısıtlı olan yolcuların hayatını kolaylaştırıcı tüm önlemleri aldığımız Havalimanlarımızda, bu kardeşlerimizi rahat ettirecek teknolojik donanım ve fiziki koşulları sağlamış durumdayız. Engelli yolcularımıza,havalimanımızda gitmek istediği bölümün tarifi, kendi bildikleri alfabe ile yapılıyor. İsterlerse yardımcı eleman da talep edebiliyorlar. Kendilerine geçiş önceliği tanınıyor.

Bu hizmetlerimizi, 7 gün 24 saat hizmet anlayışı ile sürdürme azmindeyiz. Biliyoruz ki, engellilik kişisel bir istek ve tercihle kapımızı çalmıyor ve her sağlıklı insan da aynı zamanda bir engelli adayı. Sadece kurumların değil, tüm vatandaşlarımızın bu insani ve vicdani bilinçle hareket etmesini ve engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak için daha çok çaba sarf etmelerini diliyorum.

Bu duygularla, engelli vatandaşlarımıza rahat, mutlu, engelleri asgariye indirilmiş günler diliyorum. Hepsini sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Funda OCAK
DHMİ GENEL MÜDÜR
ve YÖNETİM KURULU BAŞKANI

#

SENDE YORUM YAZ