logo

DHMİ Genel Müdürü Ocak; “7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü’nü” kutladı

DHMİ Genel Müdürü Ocak; “7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü’nü” kutladı

Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Ülkemiz, 1,5 milyar insanın uçakla makul bir süre içerisinde ulaşabileceği bir coğrafyada yer alıyor; Asya ile Avrupa, Balkanlar ile Kafkaslar, Kafkaslar ile Orta Doğu arasında son derece önemli stratejik bir köprü vazifesi görüyor. Bu da Türkiye’yi tartışmasız bir biçimde dünya sivil havacılığının merkezi haline getiriyor.

Bu gerçek doğrultusunda hareket eden vizyoner kadrolar, Hükümetimizin önderliğinde Cumhuriyet tarihimizin en büyük ulaştırma projelerini hayata geçirdiler. Sayın Cumhurbaşkanımızın veciz ifadeleriyle “Türkiye’nin son 14 yılda gerçekleştirdiği büyük kalkınma hamlesinin temel altyapısını ulaşım” oluşturdu.

Bu büyük hizmet kadrosunun bir unsuru olarak bizler de öz kaynaklarımız ve YİD modeli ile asrın projelerine imza attık. Benzeri birçok gelişmiş ülkede bile bulunmayan çağdaş havalimanlarını, terminal binalarını halkımızın bir bir hizmetine sunduk.

Ülkemizin doğusu ile batısını, kuzeyi ile güneyini havayolu ile birbirine bağladık. Böylece, insanlarımız arasında gönül ve sevgi köprüleri de inşa etmiş olduk.

Mega projelerimiz ve dev yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Hükümetimizin direktifleri doğrultusunda, sivil havacılık hizmetlerini daha yaygın, kaliteli ve teknolojik açıdan gelişmiş hale getirmek için gece gündüz çalışıyor, alın teri döküyoruz. Bu konuda büyük mesafe aldığımızı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Bundan sonraki hedefimiz olan DHMİ’Yİ küresel bir marka haline getirmek için aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygularla; bütün sivil havacılık camiasının ve kıymetli mesai arkadaşlarımın “7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü’nü” tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının hız kesmeden devamını diliyorum.

Funda OCAK
DHMİ Genel Müdür ve
Yönetim Kurulu Başkanı

#

SENDE YORUM YAZ