logo

DHMİ Genel Müdürlüğü’n de 10 Kasım töreni düzenlendi

DHMİ Genel Müdürlüğü’n de 10 Kasım töreni düzenlendi

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının yıl dönümünde DHMİ’de yapılan bir törenle anıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açılan anma töreni kısa film gösterimiyle devam etti. Tören DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak’ın konuşmasıyla sona erdi.

Genel Müdür Funda Ocak anma töreninde yaptığı konuşmada “Atatürk’ün hayalleri vardı, bizim de hayallerimiz var. Bizim de hayalimiz ve hedefimiz, Türk sivil havacılğını dünya sivil havacılığının zirvesine taşımaktır.” dedi.

İşte Ocak’ın konuşması:

“Değerli arkadaşlarım, her yıl olduğu gibi bu yılda Atamızı büyük bir minnetle, büyük bir özlemle ve rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun.

Büyük askeri niteliğiyle, eşsiz liderliğiyle, ileriye yönelik inanılmaz uz görüşüyle tarih sayfalarında müstesna bir yer edinen, unutulmaz izler bırakan büyük önder Atatürk; benim çok sevdiğim ve konuşmalarımda mutlaka bahsettiğim Gençliğe Hitabı’nda şöyle diyor:

‘Ey Türk gençliği, birinci vazifen Türk istiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Varlığının yegâne temeli budur. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur’

Arkadaşlar, 2023 yılında Cumhuriyetimizin yüzüncü yıl dönümünü kutlayacağız. Yaklaşık bir asırdır bu dünyada ne medeniyetler yıkıldı ne ülkeler parçalandı, dağıldı gitti. Ama Türkiye Cumhuriyeti dimdik her türlü içten ve dıştan müdahalelere rağmen ayakta kalmasını bildi.

Bize düşen Atatürk’ü sevmek ve yapmamız gereken onun bize emanet ettiği bu Cumhuriyeti bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sonuna kadar korumak ve kollamaktır. Ülkemiz bugün gerek bölgesinde gerekse dünyada önemli bir güç haline gelmiştir. Onun bize çizdiği muasır medeniyet seviyesine yükselmek için bu ülke dev eserlere, dev projelere imza atıyor. Yine onun bize çizdiği istikbal göklerdedir hedefiyle biz de Devlet Hava Meydanları İşletmesi ailesi olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, yapacağız.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük projelerini hayata geçirdik, geçirmeye devam edeceğiz. Atatürk’ün hayalleri vardı. Bizim de hayallerimiz var. Bizim de hayalimiz ve hedefimiz; Türk Sivil Havacılığını Dünya Sivil Havacılığının zirvesine taşımaktır.

Ben Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tüm ailem adına, tüm camiam adına tekrar rahmetle anıyorum. Söz veriyoruz onun izinden yürüyeceğiz, havacılığımızın bayrağını göklerde dalgalandıracağız. Hepinize teşekkür ediyorum”

#

SENDE YORUM YAZ