logo

DHMİ çalışanlarına ödenen havacılık tazminatı arttırıldı

DHMİ çalışanlarına ödenen havacılık tazminatı arttırıldı

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, DHMİ çalışanlarına ödenen havacılık tazminatının artırılmasını içeren taslak metnin YPK tarafından onaylandığını açıkladı. Ocak, “Arkadaşlarım adına çok sevinçliyim, hayırlı olsun. Bu sonucun alınmasında büyük desteğini gördüğümüz Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Toplu sözleşme aşamasında ve YPK sürecinde desteğini esirgemeyen Memur-Sen Konfederasyonu ile Ulaştırma Memur-Sen yetkililerine ve emeği geçen herkese çok teşekkürler” dedi.

4. Dönem Toplu Sözleşmesi görüşmeleri sonucunda DHMİ personeline ödenen havacılık tazminatının artırılması için hazırlanan taslak metnin bakanlığımız tarafından YPK’ya gönderilmişti. Taslak metnin hazırlanması ve YPK’ya gönderilme süreci dahil, YPK aşamalarını da bizzat sıkı bir şekilde takip eden DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, binlerce DHMİ çalışanının beklediği müjdeyi sosyal medya hesabından verdi.

İşte Ocak’ın paylaşımları:

Bilindiği üzere; 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri sonucunda personelimize ödenen Havacılık Tazminatının arttırılması kararlaştırılmıştı.
*
Söz konusu kararın bir an önce çıkarılması için YPK’da görüşülecek olan taslak metin, Bakanlığımız tarafından ilgili mercilere iletilmişti.
**
Havacılık tazminatına ilişkin YPK kararı, 08.10. 2017 tarihi itibarıyla imzalanmış bulunuyor. Kıymetli mesai arkadaşlarıma hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.
*
Kuruluşumuzun ilgili birimleri, kararın olumlu çıkacağını varsayarak, talimatımız gereği gerekli hazırlıkları zaten tamamlamışlardı. Karar doğrultusunda geriye kalan tüm işlemler süratle yerine getirilecektir.
*
Sektörün her sorunuyla yakından ilgilenen çok kıymetli Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, lütfetti bu konuda da camiamızı yalnız bırakmadı. Zatıalilerine, şahsım ve çalışma arkadaşlarım adına içten minnet ve şükranlarımı arz ediyorum.
*
Kararın bu kadar kısa sürede çıkmasında büyük payı bulunan UDH Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a şahsım ve tüm mesai arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum.
*
Toplu sözleşme aşamasındaki emeklerinden ötürü kıymetli sendika yetkililerine ve Sn. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza çok teşekkürler.
*
Konuyu görüşüp hızlı bir şekilde karara bağlayan YPK üyesi Sayın Bakanlarımıza ve kıymetli ekiplerine de içten teşekkürü borç biliyorum.

#

SENDE YORUM YAZ