logo

DHMİ 85. yılında Anıtkabir’i ziyaret etti

DHMİ 85. yılında Anıtkabir’i ziyaret etti

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak ve beraberindeki heyet, DHMİ’nin kuruluşunun 85. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

Anıtkabir’de Funda Ocak ile beraberinde DHMİ Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanlarından oluşan heyet, Atatürk’ün mozolesine çelenk koyduktan sonra Misakı Milli Kulesi’ne geçti. Buradaki Anıtkabir Özel Defterini imzalayan Ocak, deftere şunları yazdı:

Büyük Atatürk!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin 85. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle yöneticilerimizle birlikte bir kez daha huzurundayız.

1933 yılından bu yana “İstikbal göklerdedir” bilinciyle çalışan DHMİ, imza attığı büyük projeler ve gerçekleştirdiği devasa yatırımlarla bugün, dünya sivil havacılığının parlayan yıldızı haline gelmiştir. Cumhuriyet tarihimizin en büyük ulaştırma projelerini hayata geçirerek ülkemizi, işaret ettiğin muasır medeniyetler düzeyine yükseltme çabalarına katkıda bulunmanın mutluluğu içindeyiz.

Sahip olduğumuz köklü hizmet geleneği ve 85 yıllık birikim ile ülkemize daha büyük eserler kazandırmanın kararlılığı içinde geleceğe yolculuğumuz ilelebet devam edecektir.

Huzurunda bulunmanın gurur ve mutluluğu ile seni bir kere daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhun şad olsun.

Funda OCAK
DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı
ve Genel Müdürü

#

SENDE YORUM YAZ