logo

DHMİ 2023 Yılı Teftiş SemineriTrabzon’da yapılıyor

DHMİ 2023 Yılı Teftiş SemineriTrabzon’da yapılıyor

DHMİ Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından her yıl yapılan Teftiş Semineri, DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hüseyin KESKİN’in teşvik ve destekleriyle bu yıl Trabzon’da, Rektör Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’nın misafirperverliği ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Koru Tesislerinde gerçekleştiriliyor.

Seminer vesilesiyle Teftiş Kurulu Başkanları ve Müfettişlerle bir araya gelen Trabzon Valisi Sayın Aziz YILDIRIM yaptığı konuşmada; teftişte rehberlik görevinin önemine değinerek, müfettişin taşra teşkilatında bir nevi eğitmenlik görevinin de olduğunu ifade etti.

DHMİ Teftiş Kurulu Başkanı Erdinç KAHRAMAN ise Teftiş Semineri açılış konuşmasında; seminer vesilesiyle meslektaşlarıyla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Bakanlığın bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşları arasında iletişim ve etkileşimin devam etmesine yönelik temennide bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ilgili ve ilişkili kuruluşlarından; Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi A.Ş. (TÜRASAŞ) ve TÜRKSAT A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlarının da katıldığı seminer 4 gün sürecek.

Seminerde, Teftiş Kuruluna yeni katılan müfettiş yardımcılarının uyum sürecinin hızlandırılması, müfettişlerin mevzuat bilgilerinin güncellenmesi ve uygulamada yaşanan sorunların irdelenerek, personeli teşvik edici bir ödüllendirme sisteminin geliştirilebilmesi konularında görüş alışverişinde bulunuluyor. Seminerde, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) öğretim üyeleri tarafından mesleğe ilişkin çeşitli konularda sunumlar yapılıyor.

#

SENDE YORUM YAZ