logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3. Havalimanı’nı inceledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3. Havalimanı’nı inceledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberindeki dört bakanla birlikte 3. Havalimanı’nı inceledi. Erdoğan inşaatta kullanılan malzemeler için ‘yerli’ hatırlatması yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tüm hızıyla süren İstanbul’un üçüncü havalimanının inşaatında incelemelerde bulundu. Erdoğan’ın helikopteri, inşaat alanı üzerinde bir süre tur atarak, havalimanını kuşbakışı inceledi. Ardından helikopter, yüklenici firma İGA’nın merkez ofisinin bulunduğu alana iniş yaptı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekilere burada İGA yetkilileri tarafından havalimanı inşaatında süren çalışmalarla ilgili özel brifing verildi.

Yerli malzeme kullanın
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise yetkililere, havalimanının yapımında kullanılan malzemelerin yerli firmalardan teminine azami ölçüde özen göstermekte fayda bulunduğunu hatırlattığı öğrenildi.  Erdoğan, yaklaşık 3 saat süren ziyaret sırasında işçilerle de hatıra fotoğrafı da çektirdi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Limak Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, projeye ilişkin çalışmaların yüzde 20’sinin tamamlandığını belirtti. (Akşam Gazetesi)

#

SENDE YORUM YAZ