logo

Corendon’un emektar Kaptan Bıyık’ı emekliye ayrıldı

Corendon’un emektar Kaptan Bıyık’ı emekliye ayrıldı

Corendon Airlines ekibinin emektar öğretmen ve kaptanı Zeki Bıyık, gökyüzünde geçen 44 yıllık başarılı kariyerine veda etti

Havacılık sektörünün önde gelen markalarından Corendon Airlines’ın deneyimli kaptan pilotu Zeki Bıyık, 20 Ekim Cuma günü gerçekleşen Hamburg-Antalya uçuşuyla emekliliğe ayrıldı.

Gökyüzünde geçen 44 yılın ardından göklere veda edendeneyimli kaptan Zeki Bıyık, mesleğinin bu son uçuşuyla yolcularını bir kez daha hayallerine ulaştırdı. 2007 yılından bu yana Corendon Airlines apoletiyle uçan Zeki Kaptan, inişin ardından iş arkadaşları tarafından düzenlenen tören ile karşılandı. Duygusal anlar yaşanan karşılama töreninde Corendon Airlines Genel Müdürü Yıldıray Karaer, şirket yöneticileri, ailesi ve çalışma arkadaşları da Zeki Kaptan’ı yalnız bırakmadı.

Türk Hava Kuvvetleri’nden 1979 yılında teğmen olarak mezun olan Zeki Bıyık, Hava Kuvvetleri’nde jet pilotu ve öğretmen pilot olarak görev yaptı. 1996 yılında sivil havayolu sektörüne adım atan Bıyık, sivil havacılıkta da öğretmen pilot ve kontrol pilotu olarak birçok pilota eğitim verdi. 16 yıldır CorendonAirlines ile gökyüzüne havalanan deneyimli kaptan pilot, 20Ekim Cuma 2023 tarihinde Antalya inişinde yapılan törenin ardından emekliye ayrıldı.

#

SENDE YORUM YAZ