logo

BTA markası olan Tadında Anadolu, Yerli Malı Haftası’nı kutluyor

BTA markası olan Tadında Anadolu, Yerli Malı Haftası’nı kutluyor

Anadolu mutfağının kültür mirasını korumak ve eşsiz lezzetlerini nesiller boyu yaşatmak amacıyla büyük bir tutkuyla çalışmalarını sürdüren Tadında Anadolu, yerel değerlere sahip çıkarak Yerli Malı Haftası’nı kutluyor.
15 Aralık’ta Capitol AVM’de kurduğu Yerli Malı Pazarı ile birbirinden leziz yöresel ürünleri ziyaretçilerle buluşturan Tadında Anadolu, tüm gün boyunca bu toprakların sunduğu zenginlikleri misafirlerin beğenisine sundu.


Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş geleneksel ürünlerini ve lezzetlerini günümüze taşıyan Tadında Anadolu Yerli Malı Haftası’nı kutluyor. Yerli malı kullanmanın önemi bilen ve yerel üretimi destekleyen Tadında Anadolu, Capitol AVM’de yer alan restoranının önünde kurduğu Yerli Malı Pazarı’nda birbirinden özel yöresel ürünleri ziyaretçilerle buluşturdu.


Yörelerinden temin edilen bal, peynir, şeker, reçel, sucuk, zeytinyağı gibi ürünlerin yanı sıra Anadolu’nun vazgeçilmez tarifleri ile hazırlanan kömbe, Mevlevi tatlısı, murabba gibi lezzetlerin yer aldığı pazarda, Tadında Anadolu’nun Eğriçayır, Antre Gourmet, Cafer Erol, Velidede, Antakyalı Kömbe, Atiye Laçin, Yalı Çiftliği, Aşıkbaba ve Kaliv gibi yerli tedarikçileri özel ürünleri ile misafirleri ağırladı.

Tadında Anadolu’nun Yerli Malı Haftası’nın ruhunu yansıtacak etkinliği sadece Capitol AVM’de kurduğu pazarla sınırlı kalmadı. Bu özel hafta sebebiyle 12 Aralık’ta restoranlarını ziyaret eden misafirlerine armuttan hurmaya, kestaneden fıstığa, leblebiden nara kadar her biri yöresinden gelen birçok lezzeti ikram etmeye başlayan Tadında Anadolu, bu toprakların bereketini paylaşmaya 18 Aralık’a kadar devam edecek.

Tadında Anadolu restoranları İstanbul Atatürk Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Yalova İDO Hızlı Feribot İskelesi ve Bursa Güzelyalı İDO Hızlı Feribot İskelesi, UNIQ İstanbul ve Capitol AVM’de yer alıyor.

#

SENDE YORUM YAZ