logo

BTA, Cakes&Bakes markasıyla EDT EXPO Fuarı’na damga vurdu

BTA, Cakes&Bakes markasıyla EDT EXPO Fuarı’na damga vurdu

Ürünlerini Türkiye genelinde 4 bin noktada tüketiciyle buluşturan Cakes&Bakes, 20-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen EDT EXPO Fuarı’nda adından söz ettirdi. Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Gürcistan, Tunus ve Makedonya’ya da ihracat yapan Cakes&Bakes, gıda sektöründe faaliyet gösteren profesyonellerden büyük ilgi gördü.

Türkiye’nin yiyecek-içecek devi BTA tarafından 2006 yılında kurulan Cakes&Bakes, 20-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen EDT EXPO 2017 – Ev Dışı Tüketim – Gıda Ürünleri, Sarf Malzemeleri, Ekipmanları Üreticileri ve Tedarikçileri Fuarı’nda sektör profesyonelleriyle buluştu. 23 bin metrekarelik dev üretim tesisinde kendi markalarının yanı sıra dünya markaları için de unlu mamullerden tatlılara, sandviçlerden salatalara kadar uzanan geniş ürün gamı ile üretim yapan Cakes&Bakes; Türkiye’nin tek, Avrasya’nın da en büyük ev dışı tüketim fuarı olma özelliğini taşıyan EDT EXPO’da leziz tatlarını tanıttı.

Ayda 7 milyon adet üretim hacminin yanında yılda yaklaşık 2 bin 500 yeni ürün reçetesi üzerinde çalışan ve her ay 90 ton lokum üretimine imza atan Cakes&Bakes, fuarda baklava ve lokumlarının yanı sıra ambalajlı ürünlerden oluşan yeni markası “Lezzet Arası”nı da profesyonellerle buluşturdu.

EDT EXPO Fuarı’nda ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösteren şirketlere sundukları hizmetleri daha iyi anlatma fırsatı yakaladıklarını söyleyen BTA Unlu Mamüller Genel Müdürü Volkan Cılga, “Cakes&Bakes olarak BTA’nın sektördeki 18 yıllık tecrübesinin yarattığı farkı EDT EXPO’da bir kez daha gözler önüne serdik. Geride kalan bu üç günde, mevcut müşterilerimiz ve sektör profesyonelleri ile bir araya gelme fırsatı yakaladık. Akıllı büyüme stratejisi ile hareket ederek, yatırım kriterlerimiz çerçevesince ilerlemeye devam edeceğiz.” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ