logo

Boeing, Singapur’dan memnun

Boeing, Singapur’dan memnun

Ulusal havayolu şirketi, yeni 777X müşterisi olacak

Boeing, Singapur Havayollarının 20 adet 777-9s ve 19 adet 787-10 Dreamliner’ı satın almaya yönelik verdiği taahhütten çok memnun olduğunu belirtti. Ulusal havayolu şirketi ve 787-10’un ilk müşterisi Singapur Havayolları, daha önce sipariş ettiği 30 adet 787-10 için de yeni bir taahhüt verdiğini açıkladı.

Sipariş sonuçlandığında boeing.com adresi üzerinde Boeing Orders and Deliveries internet sayfasında yayımlanacaktır.

Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Kevin McAllister, “Singapur Havayolları 50 yılı aşkın süredir Boeing’in çok değerli bir müşterisidir. Geniş yapıdaki filolarını daha da büyütmek için 777X ve 787-10s modellerinde karar kılmaları bizi gururlandırdı. Bu uçaklar kendi sınıflarının en verimli, en yetenekli ve yolcular tarafından en çok beğenilen modelleridir. Singapur Havayollarının bize duyduğu güven, bağlılık ve sağladığı destek için müteşekkiriz. Dünyanın sektördeki en saygın liderlerinden birine bu endüstrideki becerilerimizi göstermek için sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Yeni kompozit kanatlar, motorlar ve üstün aerodinami içeren ileri teknoloji sayesinde daha önce 777X sınıfı için vaat edilen olağanüstü yakıt tasarrufu sağlanmış olacak. 777-9 dünyanın en geniş gövdeli ve en verimli iki motorlu ticari jeti olmakla kalmayıp, düşük işletme maliyeti ile diğer tüm ticari uçakların önünde yer alacak.

787-10, süper verimli 787 Dreamliner ailesinin üçüncü üyesidir. Yakıt verimliliği ve işletim giderlerinde mihenk taşı niteliğinde olan 787-10,  geniş yolcu ve kargo kapasitesi ve yolcu dostu özellikleri ile kendi sınıfının tamamlayıcısı olacak. Koltuk başına 25% daha az yakıt tüketimi ile rakiplerini geride bırakacak.

Üretilmesinden bu yana 130 farklı sefere imkan sağlayan 787 Dreamliner, dünyayı bizler için hiç olmadığı kadar küçültüyor.

 

 

#

SENDE YORUM YAZ