logo

Bilal Ekşi’den SHGM’e veda “bu başarılar sizin eserinizdir”

Bilal Ekşi’den SHGM’e veda “bu başarılar sizin eserinizdir”

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü görevini 2011 yılından beri yürüten Bilal Ekşi, THY Genel Mdürülük görevine getirildikten sonra mesai arkadaşlarına bir veda mektubu yayınladı;

Sevgili Mesai Arkadaşlarım,

2011 yılından beri sizlerle büyük bir iştiyakla paylaştığım Genel Müdürlük görevime bu gün itibariyle veda ediyorum.

Bu süre zarfında Genel Müdürlüğümüzün kurumsallaşmasında önemli adımlar attık. Personel sayımız ile birlikte yetkinliğimizi de artırdık. Sektörümüz ile daha paylaşımcı bir yönetim tarzını benimsedik. Genel Müdürlüğümüzdeki kalite ve öneri sistemlerini hayata geçirdik. Kurum içi işleyişi büyük oranda elektronik altyapıya, otomasyona geçirdik. İlk defa bir sivil uçağa tip sertifikası verdik. Denetim etkinliğimiz ile uçuş emniyetinde SAFA göstergesinde 4 yıldır AB ülkelerinden daha iyi noktaya geldik. Uluslararası sivil alanında daha etkin roller aldık. Bir çok arkadaşımız uluslararası kuruluşlarda yönetim kadrolarında görev aldı. Uluslararası ICAO denetçilerimiz oldu. İstanbul’da bölgesel eğitim merkezi inaşatına başlandı. Eğitimcilerimizi yetiştirerek kültür coğrafyamızdaki ülkelere eğitim vermeye başladık. Tüm bu çabalarımızı en son 172 ülkeden 156’sının oyunu alarak ICAO Konsey üyesi seçilerek taçlandırdık.
Bu başarılar sizin eserinizdir. Kendiniz ile ne kadar gurur duysanız azdır.
Sevgili Arkadaşlarım;

Başarı daha büyük başarıya koşmayı insanın sırtına yükler. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü olarak bayrağı devralacak arkadaşımın sizler ile çok daha iyi noktalara gideceğinizden şüphem yoktur. Ekip ruhu ile birbirini severek, etik kurallara bağlı ve başaracığım duygusu ile sizlerin “Avrupa’da ilk 5 sivil havacılık kurumundan biri olacağız” hedefimizi yakalayacağınızdan şüphem yoktur.

Sevgili Arkadaşlarım,

Sizlerden ayrılırken yine havacılık sektöründe sizlerle beraber çalışacağım. Ama bu sefer denetleyen değil denetlenen tarafında. Bulunduğum yeni görevimde de sivil havacılığımıza hizmet vermeyi sürdüreceğim.

Bizleri bu görevlere layık gören Sn. Cumhurbaşkanımıza, Sn. Başbakanımıza ve Sn. Bakanlarımıza saygılarımı arz ederim.

Hakkınızı helal edin.

Rabbim mahçup etmesin ve hayırlı işler yapmayı nasip etsin.

#

SENDE YORUM YAZ