logo

Başkan Erdoğan Teknofest’te konuştu

Başkan Erdoğan Teknofest’te konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne katılarak bir konuşma yaptı.

Gençlerin her sene, TEKNOFEST teknoloji yarışma tarihlerinin belirlenmesini sabırsızlıkla beklediğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kurdukları takımlarla; roketten insansız hava araçlarına, elektrikli araçlardan endüstriyel robotlara, biyoteknolojiden çevreye kadar birçok alanda kıyasıya rekabet ediyorlar. Sevindirici olan husus ailelerimizin de bu yarışmalara hazırlık sürecinde, çocuklarımızın en büyük destekçileri olmasıdır. Burada sergilenen her proje; okuluyla, öğretmeniyle, hocasıyla, ailesiyle takım çalışmasının ürünüdür. Burada, gençlerimizin emeklerinin yanı sıra Türkiye’nin birikimi, ülkemizin zengin potansiyeli de var. Burada, Türkiye’nin yarınlarına yön verecek başarılı bilim insanları, mühendisleri, teknisyenleri, araştırmacıları, astronotları var. TEKNOFEST’in yüreği kıpır kıpır atan genç mucitleri, inşallah 2053 ve 2071 Türkiye’sinin mimarları olacaktır” diye ekledi.

“TEKNOFEST rekorların ve rekortmenlerin festivalidir” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TEKNOFEST yorulmak nedir bilmeyenlerin, kendine sınır çizdirmeyenlerin festivalidir. Burada yediden yetmişe tüm katılımcılara hitap eden eşsiz bir teknoloji ziyafeti var. Türk yıldızları, SOLOTÜRK, Aksungur, ATAK helikopteri, paraşüt timleri, Hürkuş, Gökbey, Bayraktar Tb-2 gibi göz bebeklerimiz İstanbul semalarında görsel bir şölen sunuyor. Tabii bu sene gökyüzündeki bekçilerimize yeni bir üye daha katıldı. Ülkemizin tüm dünyada medar-ı iftiharı olan Akıncı, bu sene gökyüzü şölenimizin yeni yıldızı olarak boy gösterdi. Ayrıca bir diğer atılımımız olan Türkiye’nin otomobili TOGG da yine ilk defa ziyaretçilerin huzuruna çıkmış oldu” açıklamasında bulundu.

#

SENDE YORUM YAZ