logo

Başbakan Yıldırım, Van Ferit Melen Havalimanı Yeni Terminal Binası’n da açılışlara katıldı

Başbakan Yıldırım, Van Ferit Melen Havalimanı Yeni Terminal Binası’n da açılışlara katıldı

Van’da düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Van’ın ve Vanlıların her şeyin iyisine layık olduğunu belirterek, “Bu milletin evlatları iş, aş sahibi olsun istedik.” ifadesini kullandı.

Yatırımlara, projelere daha çok hız vereceklerini belirten Başbakan Binali Yıldırım, 1 milyar 536 milyonluk dev eserin açılışını yaptıklarını belirtti.

Van’da düzenlenen toplu açılış töreni ile birlikte Genel Müdürlüğümüz yatırımları arasında yer alan Van Ferit Melen Havalimanı yeni terminal binası aks ilavesi ile teknik blok ve kulenin de açılışı gerçekleştirildi.

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak da Başbakan Binali Yıldırım’ın Van programına katıldı. Yapımı tamamlanan tesislerde incelemelerde bulunan ve Havalimanı personeli ile istişare toplantısı düzenleyen Genel Müdürümüz Funda Ocak, Havalimanı Müdürü Hakan Şehribanoğlu’ndan havalimanında tamamlanan ve devam eden yatırımlar hakkında bilgi aldı.

Ocak yaptığı konuşmada; Genel Müdürlüğümüzün Van Ferit Melen Havalimanı’na yaptığı yatırımlar ile Terminal Binasına 15 aks ilave edilerek toplam 31 aksa çıkarıldı ve terminalin 8.600 m2 olan toplam alanı 16500 m2 ye ulaştı. Ayrıca 8 Adet Check-in Bankosu 20 âdete çıkarıldı,  apron ilavesi ile 6 Adet uçak park pozisyonu alanı 8 adet uçak park pozisyonuna yükseltildi. Ayrıca,  Teknik Blok ve Kule yapılarak hizmete verildi. Güç merkezi ve İtfaiye binası onarıldı ve yeni bir verici istasyonu Van Ferit Melen Havalimanı’na kazandırıldı.

DHMİ Genel Müdürlüğü’nün öz kaynakları ile Van Ferit Melen Havalimanı’na toplamda yaklaşık 41 milyon 500 bin TL yatırım gerçekleştirildi.

#

SENDE YORUM YAZ