logo

Başarılar Başbakan “Binali Yıldırım”

Başarılar Başbakan “Binali Yıldırım”

binali yildirim1

 

Binali Yıldırım Başbakan oldu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım (61), AK PARTİ’nin 3. Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 27. Başbakanı oldu.

1955 yılında Erzincan Refahiye doğumlu olan Yıldırım 1994-2000 yılları arasında İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi’nin Genel Müdürlüğünü yaptı.

3 Kasım 2002 Türkiye seçimleriyle İstanbul’dan milletvekili seçilmesi sonucu siyasette de devam eden Yıldırım, 11 yıl Ulaştırma Bakanlığı yaptı.

Evli ve 3 çocuk babası olan Yıldırım kesintisiz 11 yıl sürecek Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevine Abdullah Gül tarafından kurulan 58. hükümetle başladı. Yıldırım 59, 60 ve 61’inci hükümetlerde de aynı görevi üstlendi.

İstanbul’un Yeni Havalimanı Projesinde İmzası Var

İSMİ MEGA PROJELERLE ANILDI

Binali Yıldırım’ın, 18 bin kilometreye yaklaşan bölünmüş yol, 29 yeni havaalanı, Yüksek Hızlı Tren hatları, Marmaray, Avrasya Tüneli, 3. Boğaz Köprüsü, İzmit Körfez Geçişi Köprüsü ve İstanbul Üçüncü Havaalanı görev süresinde imza attığı büyük projelerden bazıları oldu.

Yıldırım, siyasi kariyerinin büyük bölümünde Ulaştırma Bakanlığı yaptı. Bakanlığa 2014 yerel seçimi için ara vererek belediye başkanı adayı oldu.

Yıldırım 3 dönem kuralı nedeniyle 7 Haziran’da aday olamadı.

1 Kasım’da yapılan seçimlerde ise yeniden aday oldu. 64. hükümette Başbakan Yardımcısı olarak görevlendirileceği konuşulsa da yeniden Ulaştırma Bakanlığı koltuğuna oturdu.Yıldırım bugün 65. Hükümetin Başbakanı oldu.

airwaypost.com ailesi olarak sektörümüzün içerisinden başarılarla gelen Sayın Yıldırım’a aynı başarılarının devamını diliyoruz…

#

SENDE YORUM YAZ